Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GCNXBOX
Okładka X-Men Legends (PS2)

X-Men Legends

X-Men Legends to gra z gatunku action-RPG, będąca idealną propozycją dla miłośników komiksowych czy animowanych przygód Mutantów. Podobnie jak w większości scenariuszy serii, główne zadanie polega na powstrzymaniu złowrogiego Magneto.

Akcji | widok izometryczny | elementy RPG | komiksy | superbohaterowie | Marvel Comics

Okładka X-Men Legends (PS2)

data premiery gry:

22wrz2004

PS2 XBOX GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

X-Men Legends to gra z gatunku action-RPG, będąca idealną propozycją dla miłośników komiksowych czy animowanych przygód Mutantów. Podobnie jak w większości scenariuszy serii, główne zadanie polega na powstrzymaniu złowrogiego Magneto. Ów osobnik planuje użyć swoich magnetycznych mocy do przeniesienia Ziemi w głąb galaktyki i przez to pogrążyć niebieską planetę w wiecznej zimie. W takich warunkach atmosferycznych przetrwają tylko najsilniejsi, zaś gatunek ludzki z pewnością wyginie. Zespół X-Men musi za wszelką cenę powstrzymać szalonego mutanta, zanim będzie za późno...

Podczas rozgrywki kontrolujemy drużynę czterech X-Menów, wybranych dowolnie spośród 15 (Wolverine, Gambit, Storm, Cyclops, Gambit, Nightcrawler, etc.). Każdy mutant posiada unikatowe charakterystyki i moce, które przydają się w różnych sytuacjach. Oprócz standardowych punktów życia, musimy także zwracać uwagę (i regenerować) współczynnik mocy danej postaci, gdyż jeśli ten wskaże 0, wykorzystanie ataków specjalnych staje się niemożliwe. Kolejne potyczki z wysłannikami Magneto przynoszą X-Menom cenne punkty doświadczenia, dzięki którym awansują na kolejne poziomy i dysponują jeszcze większą siłą. Gracze w dowolnej chwili mogą również „przełączać” się między prowadzonymi bohaterami.

Zmagania prowadzone są w pełni trójwymiarowym i interaktywnym (niemal każdy obiekt może zostać zniszczony w wyniku walki) środowisku. Modele postaci wykonano poprawnie, natomiast bardzo efektownie prezentuje się efekt wykorzystania mocy poszczególnych X-Menów (najlepiej pod względem oprawy wypada jednak wersja gry na Xboxa). Twórcy X-Men Legends szczycą się również ponad 40 filmowymi wstawkami, posuwającymi fabułę naprzód. Co więcej, sukcesy w grze pozwalają na odblokowanie rozmaitych bonusów (nowe stroje, sekrety, itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249 PLN

Klasyfikacja PEGI X-Men Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Nightcrawler, Iceman i Wolverine w X-Men 3
Nightcrawler, Iceman i Wolverine w X-Men 3

wiadomość19 grudnia 2005

W najnowszym numerze magazynu Game Informer pojawiły się pierwsze wieści dotyczące kolejnej gry z serii X-Men. Co prawda, trudno mówić tu o dużej liczbie konkretów, ale fanów cyklu z pewnością te informacje zainteresują.

Inwazja gier opartych na przygodach komiksowych bohaterów
Inwazja gier opartych na przygodach komiksowych bohaterów

wiadomość7 stycznia 2005

Serwis ign.com opublikował artykuł podsumowujący wzmianki na temat nadchodzących gier, których fabuła opowie przygody bohaterów najpopularniejszych serii komiksów. Zestawienie obejmuje produkcje z planem wydawniczym w okresie 2005-2007.

Activision zapowiada drugą część X-Men Legends

wiadomość22 października 2004

Ciesząca się dużą popularnością wśród klientów i dobrze przyjęta przez krytykę (oceny powyżej 85% według serwisu GameRankings) gra X-Men Legends doczeka się oficjalnej kontynuacji – taką oto wiadomość podał w dniu wczorajszym koncern Activision. Włodarze firmy nie ukrywają zadowolenia z faktu bardzo dobrej sprzedaży programu i jak najszybciej chcą iść za ciosem.

PS2
XBOX
GCN