Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDWPiOS
Okładka Mass Effect Infiltrator (AND)
OkładkaMass Effect Infiltrator (AND)

Mass Effect Infiltrator

Spin-offowa odsłona legendarnej serii Mass Effect, stworzona przez studio IronMonkey z myślą o użytkownikach mobilnych. Pod względem fabularnym, tytuł stanowi swoiste uzupełnienie trzeciej części cyklu, a jego akcja toczy się równolegle do wydarzeń tam opisanych.

Akcji | TPP | science fiction | TPS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mass Effect Infiltrator Premiera

6mar2012

iOS

23maj2012

AND

21maj2013

WP

Mass Effect Infiltrator jest osadzoną w realiach science-fiction trzecioosobową strzelaniną, stanowiącą spin-offową odsłonę popularnego cyklu gier RPG akcji studia BioWare, przygotowaną ekskluzywnie dla posiadaczy urządzeń przenośnych. Za powstanie gry odpowiada ekipa studia IronMonkey, mająca na swoim koncie mobilne odsłony takich hitów, jak The Sims 3, Mirror’s Edge oraz Dead Space.

Akcja gry toczy się równolegle do wydarzeń znanych z Mass Effect 3. Wcielamy się w postać byłego agenta Cerberusa Randalla Ezno, który po zakończeniu jednej z misji powraca do bazy badawczej organizacji na stacji Barn. Na miejscu odkrywa, że jego mentorka Inali poddana została przerażającym eksperymentom, zaś sam Cerberus w istocie nie jest tak przyjazną organizacją, na jaką się kreuje. Randall poprzysięga swoim byłym pracodawcom zemstę, pragnąc ujawnić światu wszystkie popełnione przez Cerberusa zbrodnie. Aby tego dokonać, musi jednak bezpiecznie uciec z bazy, stawiając czoła zastępom strażników, mutantów i mechów.

Mechanika rozgrywki w Mass Effect Infiltrator czerpie z pełnoprawnych odsłon serii, choć w przeciwieństwie do nich praktycznie pozbawiona jest elementów RPG i koncentruje się przede wszystkim na walce. Przemierzając kolejne segmenty bazy Cerberusa nasz protagonista eliminuje przeciwników i bossów, korzystając z intuicyjnego systemu osłon. Do dyspozycji gracza oddano szereg mocy biotycznych, atak wręcz oraz cztery rodzaje broni, które podczas rozgrywki można poddawać ulepszeniom do max. 5 poziomu. W zamian za wykonywanie kolejnych zadań oraz odnajdywanie dowodów zbrodni Cerberusa, jesteśmy nagradzani kredytami, które możemy spożytkować na zakup nowych, przydatnych umiejętności, takich jak sprint czy wślizg. W grze pojawia się także znany z serii macierzystej system reputacji, którą budujemy poprzez podejmowanie wyborów natury moralnej.

Premiera gry Mass Effect Infiltrator odbyła się równocześnie z premierą pełnoprawnej trzeciej odsłony serii, a obie gry zostały ze sobą powiązane za pomocą konta EA Origin. Dzięki temu gracze, którzy ukończą grę przed zaliczeniem Mass Effect 3, mogą spowodować znaczący wzrost „współczynnika gotowości galaktycznej”, wpływając na jej zakończenie i zwiększając swoje szanse w ostatecznej walce ze Żniwiarzami.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Mass Effect Infiltrator: 12+

Mass Effect Infiltrator Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND
WP