Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2016, 13:00

autor: Entelarmer

Zremasterowany Marvel: Ultimate Alliance z pierwszym patchem

Dziś debiutuje patch dla odświeżonej pierwszej odsłony serii Marvel: Ultimate Alliance, naprawiający m.in. problemy z dźwiękiem oraz grą sieciową. Zapowiedziano też wydanie DLC w formie darmowej aktualizacji wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Niedawna premiera rzekomo odświeżonych wersji dwóch odsłon serii Marvel: Ultimate Alliance nie należała do udanych. Trudno zresztą mówić o „odświeżeniu” obu produkcji, skoro według wielu grafika nie prezentuje się lepiej niż w oryginałach z 2006 i 2009 roku, nie mówiąc już o niezaimplementowaniu obsługi wyższych rozdzielczości. Dodajmy do tego brak DLC oraz niemożność zmiany domyślnej konfiguracji sterowania na klawiaturze, które pozostawia wiele do życzenia, jak również garść innych problemów w pecetowym wydaniu przy niemałej cenie obu gier, a łatwo zgadnąć, czemu owe remastery nie wzbudziły przesadnego entuzjazmu graczy. Pewną nadzieję dawało oświadczenie Bill Rosemanna, dyrektora kreatywnego w firmie Marvel, który na Twitterze obiecał naprawienie dolegliwości Marvel: Ultimate Alliance na PC (a także PlayStation 4 i Xboksie One). Dziś właśnie zadebiutował pierwszy patch, rozwiązujący problemy m.in. z padami do Xboksów, trzeszczącym dźwiękiem oraz trybem sieciowym. Poprawiono również interfejs użytkownika.

Wydany patch naprawia tylko niektóre z problemów współczesnego wydania Marvel: Ultimate Alliance. - Debiut patcha do zremasterowanego Marvel: Ultimate Alliance - wiadomość - 2016-08-03
Wydany patch naprawia tylko niektóre z problemów współczesnego wydania Marvel: Ultimate Alliance.

Oczywiście zmiany te są jak najbardziej pożądane, ale wciąż nie rozwiązują wszystkich problemów produkcji. Co zaś tyczy się DLC do jedynki, to według komunikatu Activision przesłanego serwisowi Gamespot, mają się one ukazać w ciągu najbliższych tygodni w ramach darmowej aktualizacji, dostępnej zarówno dla osób kupujących pierwsze M:UA osobno, jak i w zestawie z drugą odsłoną cyklu.