Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Spider-Man: Edge of Time (PS3)

Spider-Man: Edge of Time

Kolejna gra akcji z popularnym Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej, opracowana przez studio Beenox – autorów kilku ostatnich odsłon cyklu, rozwijanego przez firmę Activision.

Akcji | TPP | science fiction | komiksy | superbohaterowie | Spider-Man | Marvel Comics | podróże w czasie

Okładka Spider-Man: Edge of Time (PS3)

data premiery gry:

4paź2011

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Należące do koncernu Activision kanadyjskie studio Beenox specjalizuje się w produkcji gier z superbohaterami, w tym także Spider-Manem. Po pecetowych wersjach Spider-Man: Friend or Foe i Spider-Man 3: The Movie oraz dobrze ocenianym multiplatformowym Spider-Man: Shattered Dimensions wydawniczy gigant, który od kilkunastu lat dysponuje prawami do tej postaci, powierzył ekipie kierowanej przez Dee'a Browna deweloping następnej odsłony przygód Człowieka-Pająka.

Fabuła Spider-Man: Edge of Time opiera się na podróżach w czasie i konsekwencjach z nich wynikających. Zły naukowiec z przyszłości postanawia przenieść się w czasie żeby zlikwidować Petera Parkera. Jego odpowiednik z przyszłości, Miguel O’Hara znany jako Spider-Man 2099 wplątuje się w ratowanie Petera poniekąd z przypadku a poniekąd z konieczności. Gdyby pierwotny Spider-Man zginął, świat Miguela też mógłby przestać istnieć. Losy obu bohaterów – którzy za sobą nie przepadają – są więc bardzo mocno związane.

Autorem scenariusza gry jest Peter David, współtwórca komiksowej serii Spider-Man 2099. Korzystając z jego rad deweloperzy z Beenox starali się zachować możliwie dużą zgodność z oboma uniwersami, jednocześnie ukazując ich różnorodność. Akcja Edge of Time rozgrywa się na terenie budynku wielkości małego miasta należącego do korporacji Alchemax, dla której pracował Miguel.

Rozgrywka w Spider-Man: Edge of Time ma widowiskowy, dynamiczny charakter i bazuje na wielu elementach znanych z wcześniejszej odsłony serii – Shattered Dimensions. Nie brakuje jednak nowych rozwiązań, a jednym z najciekawszych jest system „przyczyny i skutku” (cause-and-effect). Dzięki niemu gracze mogą zaobserwować natychmiastowe i czasami bardzo zaskakujące konsekwencje działań jednego człowieka-pająka w świecie drugiego. Niejednokrotnie ponadczasowa współpraca jest niezbędna, żeby popchnąć akcję do przodu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 171 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Spider-Man: Edge of Time

Klasyfikacja PEGI Spider-Man: Edge of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Spider-Man: Edge of Time - przed premierą
Spider-Man: Edge of Time - przed premierą

Przed premierą 28 czerwca 2011, 08:55

Sporym atutem nowego Spider-Mana mogą być ludzie, którzy mają wpływ na powstanie gry. O Peterze Davidzie już wspomniałem, z pewnością przyda się jego doświadczenie w pisaniu o podróżach w czasie. Warto też zaznaczyć, że to David jest autorem scenariusza do komiksów rozgrywających się w świecie Marvela 2099 (historie te ukazały się na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku). Aktorzy podkładający głosy również są obeznani z tym uniwersum. W Petera Parkera wcieli się Josh Keaton, którego głos na pewno kojarzą fani animowanej serii Spectacular Spider-Man, gry Marvel vs. Capcom 3 oraz Shattered Dimensions, gdzie Keaton podkładał głos Ultimate Spider-Manowi. Za wokal drugiego bohatera odpowiada Christopher Daniel Barnes, który nabrał doświadczenia w animowanym cyklu wydanym w latach dziewięćdziesiątych, a przypomniał się w Shaterred Dimensions, gdzie użyczył głosu wersji noir Człowieka Pająka.

X360
PS3