Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Spider-Man: Edge of Time (X360)
OkładkaSpider-Man: Edge of Time (X360)

Spider-Man: Edge of Time

Kolejna gra akcji z popularnym Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej, opracowana przez studio Beenox – autorów kilku ostatnich odsłon cyklu, rozwijanego przez firmę Activision.

Akcji | TPP | science fiction | komiksy | superbohaterowie | Spider-Man | Marvel Comics | podróże w czasie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spider-Man: Edge of Time Premiera

4paź2011

X360 PS3

Należące do koncernu Activision kanadyjskie studio Beenox specjalizuje się w produkcji gier z superbohaterami, w tym także Spider-Manem. Po pecetowych wersjach Spider-Man: Friend or Foe i Spider-Man 3: The Movie oraz dobrze ocenianym multiplatformowym Spider-Man: Shattered Dimensions wydawniczy gigant, który od kilkunastu lat dysponuje prawami do tej postaci, powierzył ekipie kierowanej przez Dee'a Browna deweloping następnej odsłony przygód Człowieka-Pająka.

Fabuła Spider-Man: Edge of Time opiera się na podróżach w czasie i konsekwencjach z nich wynikających. Zły naukowiec z przyszłości postanawia przenieść się w czasie żeby zlikwidować Petera Parkera. Jego odpowiednik z przyszłości, Miguel O’Hara znany jako Spider-Man 2099 wplątuje się w ratowanie Petera poniekąd z przypadku a poniekąd z konieczności. Gdyby pierwotny Spider-Man zginął, świat Miguela też mógłby przestać istnieć. Losy obu bohaterów – którzy za sobą nie przepadają – są więc bardzo mocno związane.

Autorem scenariusza gry jest Peter David, współtwórca komiksowej serii Spider-Man 2099. Korzystając z jego rad deweloperzy z Beenox starali się zachować możliwie dużą zgodność z oboma uniwersami, jednocześnie ukazując ich różnorodność. Akcja Edge of Time rozgrywa się na terenie budynku wielkości małego miasta należącego do korporacji Alchemax, dla której pracował Miguel.

Rozgrywka w Spider-Man: Edge of Time ma widowiskowy, dynamiczny charakter i bazuje na wielu elementach znanych z wcześniejszej odsłony serii – Shattered Dimensions. Nie brakuje jednak nowych rozwiązań, a jednym z najciekawszych jest system „przyczyny i skutku” (cause-and-effect). Dzięki niemu gracze mogą zaobserwować natychmiastowe i czasami bardzo zaskakujące konsekwencje działań jednego człowieka-pająka w świecie drugiego. Niejednokrotnie ponadczasowa współpraca jest niezbędna, żeby popchnąć akcję do przodu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Spider-Man: Edge of Time cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Spider-Man: Edge of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3