Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2011, 11:34

autor: Olek

The Amazing Spider-Man – poczuj się Człowiekiem-Pająkiem

Podczas nowojorskiego Comic Conu oficjalnie zapowiedziano nową grę z Człowiekiem-Pająkiem, która towarzyszyć będzie przyszłorocznemu filmowi The Amazing Spider-Man. Tym razem deweloperzy ze studia Beenox chcą dać graczom pełną swobodę w skakaniu po nowojorskich drapaczach chmur.

Podczas trwającego w Nowym Jorku konwentu Comic Con koncern Activision zapowiedział nową grę akcji z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej. Za produkcją The Amazing Spider-Man stoi kanadyjskie studio Beenox. Nie będzie to jednak dzieło ekipy odpowiedzialnej za Spider-Man: Shattered Dimensions i Spider-Man: Edge of Time, a zupełnie odrębnego zespołu deweloperów. Gra ukaże się latem przyszłego roku i towarzyszyć ma filmowi reżyserowanemu przez Marka Webba.

Określenie „gra na podstawie filmu” u większości graczy wzbudza uzasadniony niepokój. W tym przypadku jednak może być inaczej. Według zapewnień Gerarda Lehinay'a, dyrektora artystycznego studia Beenox, The Amazing Spider-Man nie będzie kalką kinowej superprodukcji, a przedstawi odrębną historię rozgrywającą się w nowojorskiej metropolii.

The Amazing Spider-Man – poczuj się Człowiekiem-Pająkiem - ilustracja #1

- Wprowadziliśmy na powrót miasto (Nowy Jork – przyp. red.) do gier ze Spider-Manem(...). Ważne jest dla nas, aby umożliwić graczom przemieszczanie się po mieście w stylu Człowieka-Pająka. To jedna z głównych rzeczy, nad jakimi pracujemy.

Twórcy deklarują, że w grze swobodnie można będzie eksplorować zakamarki Nowego Jorku. Co więcej, daleka od kreskówkowej konwencji oprawa wizualna oraz nowy, najprawdopodobniej akrobatyczny, tryb zabawy mają pozwolić graczom poczuć się Spider-Menami.

Pierwszy zwiastun produkcji, prezentowany póki co jedynie na Comic Conie, wywarł bardzo dobre wrażenie na miłośnikach komiksów. Koncern Activision oficjalnie nie udostępnił jeszcze trailera, ale jednemu z fanów udało się nagrać amatorski filmik z pokazu. Z góry uprzedzając o słabej jakości nagrania, zachęcamy do obejrzenia i przekonania się, czego można oczekiwać po The Amazing Spider-Man.

Ostatnia aktualizacja: 2011-10-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.