Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2011, 16:28

autor: Ender

Uncharted 3 bez DLC dla trybu single-player

Producenci gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a wyjaśniają czemu nie mają zamiaru wydawać DLC dla tego tytułu, które stworzone byłoby wyłącznie z myślą o trybie single-player.

Dla posiadaczy konsoli Playstation 3, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Podobnie jak druga część serii, gra będzie mogła liczyć na wsparcie ze strony dewelopera, studia Naughty Dog, które objawi się dużą ilością wszelkiego rodzaju płatnych DLC. Mimo ogromnego zainteresowania tytułem, jego producent nie ma jednak zamiaru wydawać żadnych rozszerzeń tworzonych z myślą o rozgrywce dla pojedynczego gracza, skupiając się jedynie na dodatkach do trybu wieloosobowego.

Uncharted 3 bez DLC dla trybu single-player - ilustracja #1

Justin Richmond, szef zespołu pracującego nad grą, w wywiadzie udzielonemu serwisowi Eurogamer, podaje kilka przyczyn stojących za tą decyzją.

Pierwszą, co zaskakujące, jest postawa osób pracujących w studiu, które mają problemy z pohamowaniem twórczych ambicji. Jak mówi:

„Kiedy tylko usiądziemy i zastanawiamy się nad tym, że powinniśmy stworzyć jakieś DLC dla trybu single-player, po burzy mózgów orientujemy się, że mamy przed sobą pięciogodzinny poziom gry.”

Drugą przyczyną zarzucenia pomysłu produkcji dodatków są ograniczenia wynikające z wielkości Naughty Dog. Richmond tłumaczy:

„Nasze studio jest na tyle małe, że nie możemy pozwolić sobie na to by wydzielić dedykowany zespół, skupiający się wyłącznie na produkcji DLC.”

Argument istotny, zważywszy na to, że najważniejsze prace nad Uncharted 3 w czasie jego powstawania wykonywało jedynie 90 osób. Trzeba przyznać, że jak na dzisiejsze czasy i wysokobudżetową produkcje jest to liczba wyjątkowo mała. Podsumowując swój wywód, Richmond stwierdza:

„Właśnie dlatego nie wydamy DLC. Wolelibyśmy zacząć szybko prace nad następną grą i pozwolić ludziom doświadczyć kolejnej przygody.”

Z jednej strony szkoda, że tuż po premierze Uncharted 3 nie zobaczymy zbyt szybko nowych przygód Drake`a, ani nie przekonamy się jak mogłaby wyglądać wzmiankowana pięciogodzinna misja. Z drugiej, na plus trzeba zaliczyć fakt, że wszyscy ci, którzy kupią grę głównie z myślą o kampanii dla pojedynczego gracza otrzymają jej ostateczną wersje, co jest obecnie bardzo rzadkim zjawiskiem.

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a pojawi się w polskich sklepach 2 listopada tego roku, w sugerowanej cenie 239,90zł. Dystrybutorem gry w kraju jest Sony Computer Entertainment Polska.

  1. Uncharted 3 – nowy gameplay
  2. Zapowiedź Uncharted 3: Drake's Deception (wideo)
  3. Wrażenia z pokazu Uncharted 3: Oszustwo Drake’a - gamescom 2011