Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2011, 15:09

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Sprzedaż gry Resistance 3 poniżej oczekiwań

Twórcy gry Resistance 3 nie mają powodów do zadowolenia. Trzecia odsłona cyklu FPS-ów dostępnych wyłącznie na konsoli PlayStation 3 sprzedaje się gorzej niż jej poprzedniczka. Niewykluczone, że studio Incomniac Games będzie zmuszone przekazać losy serii innemu deweloperowi.

Trzecia odsłona serii pierwszoosobowych strzelanin Resistance miała być jedną z najgorętszych premier tego lata na konsoli PlayStation 3. Według wczorajszych doniesień, dzieło studia Insomniac Games znalazło się wśród 10 najchętniej kupowanych w ubiegłym miesiącu gier na amerykańskim rynku. W rzeczywistości zainteresowanie Resistance 3 znacznie odbiega od oczekiwań. W ciągu niemal miesiąca od premiery w Stanach Zjednoczonych rozeszło się zaledwie 180 tys. kopii gry.

Odkąd grupa NPD zaprzestała informowania o dokładnej liczbie sprzedanych na rynku amerykańskim egzemplarzy gier i konsol, comiesięczne raporty tej organizacji mocno straciły na znaczeniu. Resistance 3 jest tego dobitnym przykładem. Choć gra ekipy Insomniac Games znalazła się na wysokim, 7. miejscu wrześniowego zestawienia (ustępując m.in. Dead Island, Gears of War 3 i Deus Ex: Human Revolution), twórcy nie mają powodów do zadowolenia.

Sprzedaż gry Resistance 3 poniżej oczekiwań - ilustracja #1

Anita Frazier, analityczka z NPD Group ujawniła na łamach serwisu Eurogamer, że sprzedaż tytułu osiągnęła za oceanem wynik zaledwie 180 tys. kopii. Dla porównania gra Resistance 2 w premierowym miesiącu uplasowała się na 9. miejscu rankingu, ale z wynikiem 385 tys. egzemplarzy sprzedanych w amerykańskich sklepach. Jakby tego było mało, druga część serii zadebiutowała w zdecydowanie trudniejszym okresie, mając za konkurencję m.in. Call of Duty: World at War, Gears of War 2 oraz Left 4 Dead.

Rozczarowujące wyniki sprzedaży Resistance 3 mogą zaważyć na losach serii. Kilka tygodni temu Marcus Smith, dyrektor kreatywny firmy Insomniac Games napomknął, że marka Resistance może w przyszłości trafić w ręce innego dewelopera. Po części już się tak stało za sprawą Resistance: Retribution, czyli stworzonej z myślą o konsoli PlayStation Portable trzecioosobowej strzelaniny autorstwa studia SCE Bend. Niewykluczone, że prace nad Resistance 4 powierzone zostaną jednak ekipie Nihilistic Software, która obecnie zajmuje się dewelopingiem Resistance: Burning Skies w wersji na konsolę PlayStation Vita.

O powodach, dla których gra Resistance 3 nie podbiła serc graczy, dowiecie się z lektury recenzji oraz oglądając wideo-komentarz przygotowany przez zaprzyjaźnioną redakcję serwisu tvgry.pl.

  1. Video Recenzja - Komentarz: Resistance 3 zawiódł
  2. Recenzja - Opór po raz trzeci - recenzja gry Resistance 3