Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2011, 14:18

autor: Ender

EVE Online kusi dawnych graczy

Islandzkie studio CCP wprowadziło promocje dla byłych graczy kosmicznego MMO EVE Online, która ma zachęcić ich na powrót do zainteresowania się tym tytułem. Ruch ten związany jest z kontrowersjami jakie narosły, w połowie tego roku, wokół gry i kierunku, w którym zmierzał jego dalszy rozwój.

Jak donosi amerykański serwis Massively, studio CCP, odpowiadające za produkcje kosmicznego MMO EVE Online, wprowadza specjalną promocję dla byłych subskrybentów tego tytułu. Promocja przewiduje jednorazowe obniżenie ceny 30-dniowego abonamentu z 15 do niecałych 5 dolarów. Ruch ten ma zachęcić do powrotu wszystkich tych, którzy zrezygnowali z gry w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, w czasie burzliwego konfliktu na linii gracze-producent. Maile z ofertą zostały rozesłane wraz z listem, w którym deweloper obiecuje powrót do dawnej strategii firmy i rozwój tyko tych elementów gameplayu, których domagają się fani.

EVE Online kusi dawnych graczy - ilustracja #1

Przypomnijmy, że protesty graczy, których największe nasilenie miało miejsce latem tego roku, wywołane był zmianą polityki CCP, która uwidoczniła się po premierze rozszerzenia Incarna. Fanom EVE nie spodobało się, że producent wprowadza nieinteresujące większości z nich nowości, takie jak możliwość poruszania się awatarem po statku czy szereg płatnych mikro-dodatków. Poza tym, według nich deweloper zapomniał również o rozwijaniu najważniejszych elementów gry, czyli eksploracji, handlu i walki oraz poprawianiu ich istotnych błędów.

Gracze zaczęli okazywać swoje niezadowolone zarówno w wirtualnej przestrzeni, organizując ogromne protestacyjne eventy, jak i w gorących dyskusjach na forach internetowych oraz w realnym życiu, rezygnując z dalszego opłacania abonamentu. Presja oraz straty wizerunkowe, a także finansowe, poniesione z powodu ograniczenia wpływów z opłat, były na tyle duże, że twórcy oficjalnie przeprosili za swoje błędy i obiecali poprawę. Obecnie, jak pokazuje przykład opisywanej promocji, CCP szuka sposobu na zrehabilitowanie się w oczach dawnych i obecnych fanów. Jest to niezwykle istotne w przypadku EVE, które do tej pory mogło pochwalić się chyba najbardziej zaangażowaną, aktywną i zżytą społecznością w grach MMO.

  1. Więcej informacji o problemach EVE Online i buncie graczy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

EVE Online

EVE Online