Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Resistance: Burning Skies (PSV)

Resistance: Burning Skies PSV

Nowa odsłona serii popularnych pierwszoosobowych strzelanin, w których musimy walczyć z obcym gatunkiem Chimer. Tytuł został przygotowany od podstaw z myślą o przenośnej konsolce PlayStation Vita i opowiada wydarzenia mające miejsce przed drugą częścią cyklu.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Resistance: Burning Skies (PSV)

data premiery gry w wersji PSV:

29maja2012

30maja2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resistance: Burning Skies to pierwszoosobowa strzelanina łącząca klimaty II wojny światowej z najazdem na ludzkość obcej rasy. Jest to też pierwsza odsłona serii na konsolach przenośnych, oferująca widok z oczu głównego bohatera (w Resistance: Retribution wydanym na PSP akcję obserwowaliśmy zza pleców postaci). Za stworzenie produkcji odpowiada studio Nihilistic Software, znane m.in. za sprawą takich gier, jak Zombie Apocalypse czy PlayStation Move Heroes.

Gra opowiada wydarzenia mające miejsce przed Resistance 2 – tuż po tym, jak Chimery zaatakowały wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Głównym bohaterem jest strażak Tom Riley, który do eksterminacji wrogów wykorzystuje nie tylko standardowe dla tej serii bronie, ale też siekierę strażacką. Riley odwiedza kolejne amerykańskie miasta w poszukiwaniu własnej rodziny. Gdy na swojej drodze spotyka inne grupy ocalałych, sam staje się integralną częścią wojny z Chimerami.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a sterowanie przypomina to zastosowane w poszczególnych odsłonach na PlayStation 3, z dodatkowymi możliwościami oferowanymi przez dotykowy ekran. Przykładowo, jedna z nowych broni posiada funkcję namierzania celów – robimy to, wskazując palcem przeciwników, w których chcemy posłać kilka rakiet. W podobny sposób możemy rzucić w dane miejsce granat. Oprócz tego, zaimplementowany został automatyczny system osłon, przypominający nieco ten z Killzone 3.

Tytuł działa na dopracowanym silniku pozwalającym wyświetlać szczegółową, trójwymiarową oprawę graficzną wstępnie pokazującą możliwości PlayStation Vita. Na ekranie widoczna jest duża liczba przeciwników, przez cały czas coś się dzieje, a oczy cieszą widowiskowe efekty specjalne i świetlne. Poza trybem dla jednego gracza nie mogło zabraknąć multiplayera maksymalnie dla ośmiu osób. Twórcy przygotowali sześć różnych map bazujących na jednoosobowej kampanii, w których toczymy walki m.in. w klasycznym Deathmatchu, jak i jego drużynowej odmianie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 232 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Gry podobne do Resistance: Burning Skies

Klasyfikacja PEGI Resistance: Burning Skies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Strażak sam przeciwko Chimerze - graliśmy w Resistance: Burning Skies
Strażak sam przeciwko Chimerze - graliśmy w Resistance: Burning Skies

Przed premierą 24 kwietnia 2012, 11:47

Równie nagle zakończyła się też ostatnia, trzecia, misja z testowej wersji. Na standardowym poziomie trudności przejście ich wszystkich zajęło mi około dwóch godzin, a z tego, co zauważyłem na liście trofeów, na kampanię złoży się zaledwie sześć etapów. Obawy o długość trybu fabularnego są zatem całkowicie uzasadnione. Ratunkiem może okazać się multiplayer, pomyślany dla maksymalnie ośmiu graczy, ale jego nie miałem jeszcze szansy przetestować.