Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PSP
Okładka Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (PS2)

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex to gra akcji utrzymana w perspektywie trzeciej osoby (TPP). Zarazem jest to druga gra video oparta na słynnej mandze Ghost in the Shell autorstwa Masamune Shirow.

Akcji | FPP | TPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (PS2)

data premiery gry:

8lis2004

PS2

21paź2005

PSP

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex to gra akcji utrzymana w perspektywie trzeciej osoby (TPP). Zarazem jest to druga gra video oparta na słynnej mandze Ghost in the Shell autorstwa Masamune Shirow. W odróżnieniu od poprzedniej gry, która została wydana w 1997 roku na PsOne ta produkcja opiera się na serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem, który jest dość luźno powiązany z historią przedstawioną zarówno w mandze jak i jej filmowej adaptacji.

Przedstawiona tutaj historia ma miejsce w niezbyt odległej przyszłości. Specjalna 9-ta Sekcja, którą reprezentujemy walczy z nowoczesnym terroryzmem. W Ghost in the Shell: Stand Alone Complex do przejścia jest dwanaście powiązanych ze sobą poziomów. W trakcie rozgrywki gracz wciela się w jedną z dwóch dostępnych grywalnych postaci: śliczną Major Motoko Kusanagi oraz silnego Batou. Obie potrafią znakomicie bić się wręcz z przeciwnikami oraz na wiele sposobów skorzystać z otoczenia w którym się znajdują (m.in. odbijać się od jego elementów oraz wspinać się po ścianach). Sprawnie posługują się również piętnastoma rodzajami oddanych do naszej dyspozycji nowoczesnych wersji różnych broni (m.in. pistoletów, karabinów maszynowych, wyrzutni rakiet, karabinu snajperskiego).

W trakcie misji na naszej drodze do wykonania głównego celu nie raz musimy najpierw poradzić sobie z różnorodnymi zagadkami i przeszkodami znajdującymi się w danej lokacji. Niekiedy w tym celu musimy włamywać się do systemów sterujących zabezpieczeniami oraz wirtualnych duchów pokonanych przeciwników. Dodatkowo w niektórych zadaniach z pomocą przychodzi nam Tachikoma. Zasiadając za sterami tego małego pająkopodobnego czołgu mamy w swoich rękach zdecydowanie silniejsze argumenty na coraz to lepszych wrogów.

Gra posiada trzy poziomy trudności. Dodatkowo dla początkujących graczy przygotowano również kilka specjalnych poziomów w trybie tutorial w których szybko poznają tajniki sprawnego radzenia sobie w różnych sytuacjach. Natomiast bardziej doświadczeni gracze mogą spróbować swoich sił w poszukiwaniu ukrytych w grze dodatków i bonusów. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex posiada również tryb multiplayer w którym na podzielonym ekranie może bawić się od 2 do 4 graczy jednocześnie. W jego ramach do naszej dyspozycji oddano dodatkowych grywalnych postaci, ubiorów, broni, poziomów oraz trybów zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Klasyfikacja PEGI Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Ozłocono Ghost in the Shell: Stand Alone Complex na PSP
Ozłocono Ghost in the Shell: Stand Alone Complex na PSP

wiadomość12 października 2005

Przedstawiciele amerykańskiego oddziału firmy Bandai poinformowali, iż gra Ghost in the Shell: Stand Alone Complex w wersji na konsolę przenośną PSP weszła właśnie w złotą fazę i ukaże się na półkach sklepowych (USA) 25 października. Ciekawostką jest fakt, iż wbrew uprzednim zapowiedziom, w trybie multiplayer będzie mogło wziąć udział maksymalnie 6 a nie 4 graczy.

Europejska premiera Ghost in the Shell potwierdzona

wiadomość6 września 2005

Przedstawiciele Atari potwierdzili wcześniejsze pogłoski dotyczące pojawienia się europejskiej wersji Ghost in the Shell: Stand Alone Complex przeznaczonej dla posiadaczy PSP. Niestety, dokładna data wydania gry na Starym Kontynencie nie jest znana, wiadomo tylko, iż ukaże się ona w okresie jesiennym. Gracze, którzy posiadają konsolę PS2, wspomnianą grą cieszyć się mogą już od listopada 2004.

Wystartowała sprzedaż gry Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

wiadomość10 listopada 2004

Korzenie marki Ghost in the Shell sięgają pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy to światło dzienne ujrzał film anime (obecnie kinomani zachwycają się już jego sequelem o podtytule Innocence). Natomiast na kanwie serialu Ghost in the Shell: Stand Alone Complex powstała gra, debiutująca właśnie komercyjnie dzięki firmie Cavia i korporacji Bandai.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex już ozłocone
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex już ozłocone

wiadomość20 października 2004

Amerykański oddział firmy Bandai wydał informację prasową, z której wynika, że Ghost in the Shell: Stand Alone Complex uzyskała dziś status GOLD i trafiła do tłoczni.

W grę Ghost in the Shell: Stand Alone Complex zagramy w listopadzie
W grę Ghost in the Shell: Stand Alone Complex zagramy w listopadzie

wiadomość19 września 2004

Jakiś czas temu studio developerskie Cavia Inc. zaanonsowało grę akcji na konsolę Sony Playstation 2, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. W dniu dzisiejszym wystartowała oficjalna strona internetowa programu, na której dostępne są podstawowe informacje tekstowo-graficzne.

PS2
PSP