Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2004, 11:41

autor: Klecha

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex już ozłocone

Amerykański oddział firmy Bandai wydał informację prasową, z której wynika, że Ghost in the Shell: Stand Alone Complex uzyskała dziś status GOLD i trafiła do tłoczni.

Amerykański oddział firmy Bandai wydał informację prasową, z której wynika, że Ghost in the Shell: Stand Alone Complex uzyskała dziś status GOLD i trafiła do tłoczni.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex już ozłocone - ilustracja #1

Produkcja została przygotowana przez studio developerskie Cavia znanego nam głównie za sprawą Drakengard. Ich nowe dzieło jest jedną z najgoręcej zapowiadających się gier tego sezonu. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex stworzono wyłącznie w wersji dla platformy Sony PlayStation 2. Tym samym jest to już druga gra video oparta na słynnej mandze Ghost in the Shell autorstwa Masamune Shirow. W 1997 roku na PsOne została wydana gra, której akcja nawiązywała do fabuły pierwszego filmu kinowego. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex natomiast opiera się na serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem, który jest dość luźno powiązany z historią przedstawioną zarówno w mandze, jak i jej filmowej adaptacji.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex już ozłocone - ilustracja #2

W Ghost in the Shell: Stand Alone Complex akcja jest ukazana z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na potrzeby gry opracowano specjalny zestaw dwunastu powiązanych ze sobą poziomów w których w niezbyt odległej przyszłości specjalna 9-ta Sekcja, którą reprezentujemy walczy z nowoczesnym terroryzmem. W trakcie rozgrywki gracz wciela się w jedną z dwóch dostępnych grywalnych postaci: śliczną Major Motoko Kusanagi oraz silnego Batou. Obie potrafią znakomicie bić się wręcz z przeciwnikami oraz na wiele sposobów skorzystać z otoczenia w którym się znajdują (m.in. odbijać się od jego elementów oraz wspinać się po ścianach). Sprawnie mogą posłużyć się z piętnastu rodzajów oddanych do naszej dyspozycji nowoczesnych wersji różnych broni (m.in. pistoletów, karabinów maszynowych, wyrzutni rakiet, karabinu snajperskiego).

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex już ozłocone - ilustracja #3

W trakcie misji na naszej drodze do wykonania głównego celu nie raz musimy najpierw poradzić sobie z różnorodnymi zagadkami i przeszkodami znajdującymi się w danej lokacji. Niekiedy w tym celu musimy włamywać się do systemów sterujących zabezpieczeniami oraz wirtualnych duchów pokonanych przeciwników. Dodatkowo w niektórych zadaniach z pomocą przychodzi nam Tachikoma. Zasiadając za sterami tego małego pająkopodobnego czołgu mamy w swoich rękach zdecydowanie silniejsze argumenty na coraz to lepszych wrogów.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex już ozłocone - ilustracja #4

Dla początkujących graczy przygotowano również kilka specjalnych poziomów w trybie tutorial w których szybko poznają tajniki sprawnego radzenia sobie w różnych sytuacjach. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex posiada również tryb multiplayer w którym bawić może się od 2 do 4 graczy jednocześnie na podzielonym ekranie.

Więcej informacji o grze znajdziecie na jej stronie internetowej. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex w Ameryce Północnej trafi na półki sklepowe już 8 listopada.