Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 października 2004

WCG 2004: Polscy finaliści jadą na finał do San Francisco
WCG 2004: Polscy finaliści jadą na finał do San Francisco

Redakcja GRYOnline.pl, 1 października 2004, 16:58

Już w najbliższy wtorek, 05 października 2004, będziemy na Okęciu żegnać finalistów ogólnopolskiego finału World Cyber Games 2004, którzy jadą do San Francisco walczyć o tytuł Mistrzów Świata Gier Komputerowych oraz nagrody o łącznej wartości ponad 400.000 $.

Cięcia poboru energii gier na PSP

Elrond, 1 października 2004, 16:58

Wiadomo nie od dziś, iż problemem twórców aplikacji, w tym i gier, na urządzenia przenośne jest m.in. ograniczenie poboru mocy. Nikogo przecież nie ucieszy produkcja, która po 15 minutach wyczerpie baterie w handheldzie. Problem ten może stać się bardzo istotny dla developerów gier na PlayStation Portable, ponieważ firma Sony rozesłała do nich zarządzenie, w którym informuje, iż tytuły na PSP nie powinny pobierać więcej niż ustalona ilość energii.

Silent Hill - Dying Inside już w kioskach
Silent Hill - Dying Inside już w kioskach

Cisek, 1 października 2004, 15:46

Kilka dni temu informowaliśmy o zbliżającej się premierze nowej serii Dobrego Komiksu. Silent Hill – Dying Inside, bo o niej mowa, jest miniserią wydaną na zachodzie przez IDW Publishing. Z dniem dzisiejszym do kiosków na terenie całego kraju trafił pierwszy z trzech zeszytów adaptacji jednego z najsłynniejszych i najbardziej przerażających horrorów w historii gier video.

Nexus: The Jupiter Incident ozłocony!

Elrond, 1 października 2004, 15:46

Chyba nie pomylę się bardzo, gdy stwierdzę, iż jako jeden z pierwszych (o ile nie pierwszy) serwisów growych w Polsce podajemy Wam tę informację. Wiadomość jest gorąca i pochodzi od samego wydawcy Nexus: The Jupiter Incident, z kraju tulipanów i wiatraków. Gra weszła w złotą fazę, a na półkach sklepowych ukaże się 5 listopada tego roku, poinformowała firma HD Interactive.

The Sims 2 bohaterami telenoweli?

Elrond, 1 października 2004, 15:46

No może tak niezupełnie, ale w pewnym sensie gra The Sims 2 z filmem będzie związana. Słyszeliście pojęcie „machinima”? No, nie ma się czego wstydzić, ja też dosłownie kilka godzin temu dowiedziałem się, co ono oznacza. W wielkim skrócie machinima to nowy rodzaj sztuki filmowej, w której grę komputerową wykorzystuje się jako nośnik do przedstawienia jakiejś historii. I takim nośnikiem została właśnie gra The Sims 2.

Electronic Arts rozdaje gry za darmo

Klecha, 1 października 2004, 14:58

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Electronic Arts uruchomiło specjalny program promocyjny. Obejmuje on najświeższe gry z serii EA Sports. Niestety my Europejczycy możemy na razie obejść się smakiem...

Nowe szczegóły o Gran Turismo 4

Elrond, 1 października 2004, 14:46

Dwa tygodnie temu mogliście przeczytać na łamach naszego serwisu informację dotyczącą przełożenia daty wydania wielce oczekiwanej gry Gran Turismo 4. Wygląda na to, iż firma Sony chce w pewien sposób zadośćuczynić graczom tę, jakby nie było, smutną widomość, gdyż najpierw pokazano samochody, którymi pojeździmy w tej grze, a dzisiaj dostajemy kolejne szczegóły tej produkcji.

Programiści z Sarajewa anonsują PROJECT: X
Programiści z Sarajewa anonsują PROJECT: X

Speed, 1 października 2004, 14:07

Stardev Studio, nowopowstałe studio developerskie z Bośni i Hercegowiny, zaanonsowało w dniu dzisiejszym nową grę akcji z gatunku FPP (first person shooter). Robocza nazwa PROJECT: X tego programu najlepiej oddaje to, co wiemy o samej grze. Producenci zdradzili nam niewiele informacji.

Acclaim wraca w nowym wcieleniu

Speed, 1 października 2004, 13:25

O sprawie upadku konsorcjum wydawniczego Acclaim pisaliśmy wiele razy. Gdy pod koniec sierpnia firma ogłosiła upadłość, wydawało się, że oznacza to dla niej definitywny koniec. Pracownicy zbankrutowanego koncernu podnieśli jednak głowy do góry i już wkrótce powstanie zupełnie nowa firma, z nową nazwą, a będąca w istocie ożywczym wcieleniem upadłego Acclaim.

Za wielką wodą jest już milion Pokemonów
Za wielką wodą jest już milion Pokemonów

Klecha, 1 października 2004, 11:45

Jak donosi firma Nintendo - najnowsze edycje gier Pokemon dla platformy GameBoy Advance tj. Fire Red/Leaf Green sprzedają się jak świeże bułeczki.

Wielki powrót do świata Star Wars Galaxies

Klecha, 1 października 2004, 11:32

LucasArts daje możliwość powrotu, dla graczy, którzy jakiś czas temu zrezygnowali z zabawy w Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Użytkownicy, którzy nie logowali się na serwerach gry przez okres większy niż 2 miesiące otrzymają 10 dni zabawy w Galaxies całkowicie za darmo.

Half-Life 2 - ocena 96% według magazynu PC Gamer
Half-Life 2 - ocena 96% według magazynu PC Gamer

Speed, 1 października 2004, 11:12

Według jednego z użytkowników słynnego forum serwisu HalfLife2.net, druga część Half-Life 2 przez redaktorów brytyjskiego magazynu branżowego PC Gamer została oceniona na 96% (w 100% skali). Wspomnianego pisma w sklepach jeszcze nie ma, zaś ów użytkownik – jak twierdzi – otrzymał nowy numer wcześniej, gdyż jest prenumeratorem.

Premiera Myst IV: Revelation

Krystian Smoszna, 1 października 2004, 11:07

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, czwarta odsłona popularnej serii gier przygodowych o nazwie Myst trafiła wreszcie do sklepów na zachodzie – poinformował wczoraj koncern UbiSoft. Polska premiera zapowiadana jest na listopad bieżącego roku.

Bitwa o Śródziemie przeniesiona na grudzień
Bitwa o Śródziemie przeniesiona na grudzień

Kull, 1 października 2004, 10:17

„The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth” to zaraz po „Rome: Total War” (tyle, że ta już wyszła) jedna z najbardziej oczekiwanych gier strategicznych tego roku. Tymczasem EALA (twórcy Tolkienowskiego RTSa), zdecydowali o zmianie premiery gry z zapowiadanego wcześniej 16 listopada na 6 grudnia.

Ekipa z Jade Empire zagra i zaśpiewa w MTV

Klecha, 1 października 2004, 10:04

Firma BioWare donosi, że bohaterowie jej najnowszej produkcji - Jade Empire wystąpią w najbliższym show Video Mods na kanale MTV2.

25 gier, które najbardziej utkwiły w pamięci redaktorów GameSpy, cz. 2

Krystian Smoszna, 1 października 2004, 08:41

Zachodni serwis internetowy GameSpy obchodzi właśnie pięciolecie swojej działalności. Z tej okazji, redaktorzy owej witryny postanowili przygotować specjalny ranking dwudziestu pięciu gier video, które najbardziej zapisały się w ich pamięci od momentu oficjalnego pojawienia się opisywanego wortalu w sieci.

World of Warcraft – Europejskie beta-testy rozpoczęte!
World of Warcraft – Europejskie beta-testy rozpoczęte!

Klecha, 1 października 2004, 08:26

Blizzard poinformował dziś w nocy na Europejskiej stronie gry World of Warcraft, że zamknięte beta testy rozpoczęły się już dzisiaj.