Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 października 2004

Team17 o nowym konsorcjum wydawniczym oraz planach na przyszłość

Speed, 8 października 2004, 20:25

W przesłanym oświadczeniu prasowym znanego studia developerskiego Team17 czytamy, że firmie tej udało się znaleźć nowego wydawcę dla swoich „robaczych” gier na terenie Ameryki Północnej. Detale mają zostać zdradzone w najbliższej przyszłości.

Fight Club z miesięcznym poślizgiem

Speed, 8 października 2004, 19:53

Gra na podstawie znanego filmu z Bradem Pittem, pod tytułem Fight Club pojawi się na sklepowych półkach około miesiąc później, niż to zaplanowano – taką informację wyczytać można w oficjalnym sklepie internetowym wydawcy tej pozycji, Vivendi Universal Games.

Wkrótce ruszają otwarte beta testy World of Warcraft
Wkrótce ruszają otwarte beta testy World of Warcraft

Speed, 8 października 2004, 19:40

Przedstawiciele koncernu Blizzard ogłosili na oficjalnej stronie internetowej World of Warcraft, że już wkrótce rozpoczną przyjmowanie chętnych graczy do otwartych beta testów wspomnianego tytułu. Niestety, jak na razie testy dedykowane są mieszkańcom tylko i wyłącznie Ameryki Północnej.

Nibiru: Messenger of the Gods – przerażająca przygoda w 2D
Nibiru: Messenger of the Gods – przerażająca przygoda w 2D

Kull, 8 października 2004, 19:06

Czeska firma FutureGames (znana m.in. jako wydawca gry przygodowej - The Black Mirror) pracuje właśnie nad projektem z gatunku „horror/adventure game”. Program o nazwie „Nibiru: Messenger of the Gods” zapowiadany jest jako dwuwymiarowa przygodówka z interfejsem „point and click”.

Premiera „Time of Defiance” w Ameryce Północnej

Cisek, 8 października 2004, 16:51

„Time of Defiance”, strategia czasu rzeczywistego przeznaczona wyłącznie do rozgrywki on-line (Massively Multiplayer Real Time Strategy) dzięki Strategy First właśnie trafiła na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych.

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude zbanowany w Australii

Elrond, 8 października 2004, 16:16

Niedobra to wiadomość dla graczy zamieszkujących Antypody. Instytucja występująca w Australii pod nazwą Office of Film and Literature Classification, postanowiła odmówić klasyfikacji i nie dopuścić do sprzedaży na terenie swojego kraju gry Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude z powodu występowania w niej treści seksualnych.

Strony konfliktu w Warhammer 40,000: Dawn of War– Orkowie
Strony konfliktu w Warhammer 40,000: Dawn of War– Orkowie

Elrond, 8 października 2004, 15:41

Orkowie są barbarzyńską, rządną krwi i brutalną rasą, wprost kochającą wojnę. Tak naprawdę rasa ta obejmuje również ich pomniejszych kuzynów, Gretchin i Snotling, ale to Orkowie są dominującą kastą - są więksi, twardsi, okrutniejsi i bardziej skłonni do walki niż cała reszta zielonoskórych stworów. To również trzecia ze stron konfliktu z jaką spotkamy się w grze Warhammer 40,000: Dawn of War

Xpand Rally - gra za friko!
Xpand Rally - gra za friko!

Solnica, 8 października 2004, 14:43

Zaledwie jeden mail oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody, jaką w tym tygodniu jest egzemplarz gry Xpand Rally.

System Shock - będzie "trójka"?

Elrond, 8 października 2004, 13:24

System Shock - gra, której tytuł elektryzuje tysiące graczy na całym świecie. Jej obie części na stałe wpisały się do historii branży - hybrydy RPG i gier akcji, które pozwalały na ulepszanie swoich zdolności, skradanie się, hackowanie komputerów a nawet wykorzystanie mocy psionicznych. I mamy podstawy by przypuszczać, iż ukaże się trzecia część tej znakomitej produkcji!.

Znakomite "głosy" w Call Of Duty: Finest Hour

Elrond, 8 października 2004, 12:05

Jesienią tego roku na PS2, Xbox oraz GC ukaże się Call Of Duty: Finest Hour, będący w produkcji w studio Spark Unlimited. Wydawcy, chcąc zapewnić swoim produktom wysokie wyniki sprzedaży, stosują różnorakie chwyty. Nie inaczej jest w przypadku wspomnianej gry - głosom postaci z Finest Hour użyczą m.in. Dennis Haysbert czy Brian Johnson.

FIFA Street – piłka nożna w wydaniu ulicznym

Kull, 8 października 2004, 11:05

Electronic Arts poinformował dziś, iż do cyklu gier opatrzonych słowem „Street” (ulica) dołączy kolejny produkt. Po ulicznym wydaniu koszykówki (NBA Street) i amerykańskiego footballu (NFL Street), przyszedł czas na piłkę nożną, czyli grę FIFA Street.

Chiński oddział UbiSoft zaanonsował MMORPG oparte o znaną serię Might & Magic

Krystian Smoszna, 8 października 2004, 10:10

Przedstawiciele chińskiego oddziału UbiSoft przyznali na specjalnej konferencji w Szanghaju, że od dawna rozważano stworzenie gry MMORPG, opartej o świat wykreowany w słynnej serii o nazwie Might & Magic. Dzisiaj wiemy, że taki program faktycznie powstanie, ale na razie będzie on skierowany tylko i wyłącznie na rynek chiński.

Spider-Man 2 na Nintendo DS – pierwsze screeny
Spider-Man 2 na Nintendo DS – pierwsze screeny

Kull, 8 października 2004, 10:01

Oficjalna premiera przenośnej konsoli Nintendo DS nastąpi 21 listopada tego roku. Jej debiut nie obejdzie się oczywiście bez rozpoczęcia sprzedaży gier na ową platformę, do których należą takie tytuły jak: Need For Speed: Underground, GoldenEye, Madden NFL i Spider-Man 2. Właśnie ujawniono pierwsze zrzuty ekranu z programu o „człowieku pająku”.

Project Entropia w wersji 6.1

Elrond, 8 października 2004, 10:01

Firma MindArk AB poinformowała, iż stworzona przez nią gra z gatunku MMORPG, Project Entropia, została uaktualniona do wersji 6.1. Uaktualnienie to przyniosło ze sobą m.in. dodanie nowego kontynentu, systemu uczenia, wielu przedmiotów i potworów, dynamicznego oświetlenia i wiele innych.

Fani do Empire Interactive: „Dajcie nam kod Ghost Master, a zrobimy edytor”

ComCo, 8 października 2004, 08:44

Pomimo tego, że strategia Ghost Master ukazała się na rynku w maju ubiegłego roku, a zespół developerski odpowiedzialny za jej stworzenie (Sick Puppies) został zamknięty, wsparcie od strony wiernych fanów nie słabnie. Wystosowano nawet specjalną petycję do wydawcy programu, firmy Empire Interactive.

We wtorek pojawi się grywalne demo Painkiller: Battle Out of Hell
We wtorek pojawi się grywalne demo Painkiller: Battle Out of Hell

ComCo, 8 października 2004, 08:28

Zachodnia firma DreamCatcher Games poinformowała dzisiaj o tym, że w najbliższy wtorek (12 października) w Sieci pojawi się grywalne demo single-player dodatku do gry Painkiller, noszącego podtytuł Battle Out of Hell, za którego developing odpowiada polski zespół People Can Fly.

Playboy: The Mansion dopiero w przyszłym roku?

Krystian Smoszna, 8 października 2004, 08:22

Czy premiera budzącej ogromne emocje gry Playboy: The Mansion została przełożona w czasie? Wszystko na to wskazuje, o ile oczywiście jesteśmy skłonni zawierzyć informacjom podanym na łamach sklepu internetowego EB Games.

Spellforce dostanie drugi dodatek

ComCo, 8 października 2004, 08:05

Spellforce: The Order of Dawn, gra będąca ciekawym połączeniem strategii czasu rzeczywistego i gry role-playing, której akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, doczeka się drugiego (po Breath of Winter) pełnoprawnego rozszerzenia. Nie znamy jeszcze daty jego premiery, jednak programiści ze studia Phenomic ujawnili garść ogólnych informacji.

Juiced bliżej koncernu THQ, niż Take-Two

ComCo, 8 października 2004, 07:46

Okazało się, że korporacji Take-Two Interactive w niczym nie pomogło podpisanie wstępnej umowy, w której jej szefowie zadeklarowali gotowość zapłacenia 10 mln dolarów za prawa do gry Juiced. Według artykułu, jaki ukazał się w gazecie New York Newsday, ów tytuł najprawdopodobniej będzie sygnowany logiem firmy THQ.

Zakończono nagrywanie dialogów do niemieckiej wersji The Fall: Last Days of Gaia

Krystian Smoszna, 8 października 2004, 07:10

Silver Style Entertainment, firma odpowiedzialna za powstanie innowacyjnej gry RPG The Fall: Last Days of Gaia, poinformowała w dniu wczorajszym, że ostatecznie zakończono już prace nad dialogami występujących w programie postaci.