Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Drakengard (PS2)

Drakengard PS2

Zręcznościowa gra akcji w świecie fantasy, w której latamy smokiem i siejemy pogrom wśród niezliczonych wrogów. Jako były książę Unii zamierzamy zadać potężny cios złowrogiemu Imperium, w ramach zadośćuczynienia za wcześniejsze mordy i zniszczenia.

Akcji | TPP | fantasy | smoki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Drakengard (PS2)

producent: Cavia

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

2marca2004

5czerwca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wojna wybuchła pomiędzy Imperium a Unia. Imperium za nic ma pokój i w podejrzanie krótkim czasie zdobyło potężne moce. Caim – wojownik Unii i były książę Państwa zniszczonego przez Imperium dowiaduje się o ataku na jego zamek. Udając się na ratunek swojej siedziby oraz siostry, Caim zostaje śmiertelnie ranny. Zawiera pakt z czerwonym smokiem, dzięki któremu może pozostać przy życiu, jednak teraz tworzą jedność – nierozerwalny duet siejący pożogę i zniszczenie.

„Drakengard” jest gra akcji, gdzie przez większość czasu będziemy niszczyć ogromne ilości bojowników Imperium w trzech trybach. W Melee Mode poruszamy się pieszo Caimem i walcząc bronią białą oraz magia pozbywamy się przeciwników. Zasady gry w tym trybie są bardzo podobne do tych z serii „Dynasty Warriors”, czyli ogromna ilość wrogów i prosty, intuicyjny system walki. Caim podczas gry biedzie zdobywał nowe bronie, kombinacje ciosów i czary. Pozostałe dwa tryby w roli głównej obsadzają smoka. Aerial Combat to loty w przestworzach i niszczenie wszystkiego, co się rusza przy pomocy ognistego oddechu. Trzecim i najbardziej dynamicznym trybem jest „strafing”, gdzie unosimy się smokiem tuz nad powierzchnia ziemi niosąc ognista śmierć żołnierzom Imperium; w tym trybie w każdej chwili Caim może zsiąść ze swojego towarzysza i włączyć się do walki pieszo; jest to czasem niezbędne, gdyż niektórzy przeciwnicy są nieczuli na ogień smoka, albo tez trudno jest ich w ten sposób trafić.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249 PLN

Klasyfikacja PEGI Drakengard

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Drakengard

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Zapowiedziano zręcznościowe RPG Drakengard 3
Zapowiedziano zręcznościowe RPG Drakengard 3

wiadomość13 marca 2013

Firma Square-Enix zapowiedziała grę Drakengard 3, czyli nową odsłoną serii zręcznościowych RPG-ów. W planach jest jedynie wersja na konsolę PlayStation 3.