Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2
Okładka Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Special Edition (PC)

Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Edycja Specjalna

Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Special Edition | Devil May Cry 3: Dante's Awakening

Trzecia odsłona serii trzecioosobowych gier akcji z gatunku hack-and-slash.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | beat 'em up | slasher

Okładka Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Special Edition (PC)

producent: Capcom

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

1mar2005

PS2

30cze2006

PC

Kolejna odsłona słynnej serii Devil May Cry opowiadającej o Dante, pół człowieku i pół demonie, który, podobnie jak jego ojciec, demon Sparda, walczy ze złem w obronie ludzkości. Akcja Devil May Cry 3 osadzona została przed wydarzeniami znanymi fanom serii z części pierwszej, aż do momentu pamiętnego starcia Dante i jego brata bliźniaka, Vergila, który obrał stronę zła. Poznajemy przeszłość bohatera, szereg nieznanych do tej pory faktów z nim związanych, jak również spotykamy się z wieloma budzącymi grozę przeciwnikami, jak np: tajemniczym mężczyzną o imieniu Arkham i łowczynią zwaną Lady, której celem życia jest zabijanie demonów. Ponadto edycja specjalna Devil May Cry 3 pozwala wcielić się również w postać Vergila i poznać całą historię opowiedzianą w grze z zupełnie innej perspektywy.

Trójka nie różni się od poprzedniczek jeżeli chodzi o charakter rozgrywki. Nadal mamy do czynienia z dynamiczną grą akcji obfitującą w widowiskowe walki. Sporą nowością w tej edycji jest specjalny system stylów walki. Gracz może zadecydować, jaką z czterech rodzajów technik walki używać w potyczkach. tj.: Close-range (ciosy na mały dystans premiujące ataki mieczem), Long-range (ataki na większą odległości, które pozwalają eliminować przeciwników przy pomocy broni palnej), Evasive (czyli walka defensywna z mnóstwem szybkich uników) i Counter attack (sztuka kontrataków). Dodatkowo, na poczet specjalnej edycji Devil May Cry 3, opracowany został dodatkowy styl - Dark Slayer.

Naturalnie, nasz bohater może używać całej gamy środków zagłady, w tym broni białej, rewolwerów, shotgunów czy nawet takich ponadnaturalnych przedmiotów jak gitara przywołująca nietoperze. W każdej chwili prowadzona postać może być uzbrojona w cztery rodzaje broni, które można płynnie zmieniać w czasie walki. Rozbudowano także system kombosów, czyli specjalnych ataków powstających z połączenia szeregu prostych ciosów.

Devil May Cry 3 wykorzystuje trójwymiarowy silnik graficzny, jak również systemy dźwięku przestrzennego Dolby Digital i Dolby Pro Logic II. Całość oprawy audiowizualnej została utrzymana w dość oryginalnym stylu, łączącym elementy gotyckie i sztuki anime. Należy również dodać, że gra oferuje liczne ukryte dodatki do odblokowania, w tym bronie, przedmioty, postacie i poziomy trudności. Ponadto w edycji specjalnej znajdziemy opcję przyśpieszającą program o dwadzieścia procent, nowy system kontynuacji, zoptymalizowane poziomy trudności, jak również dwa nowatorskie tryby rozgrywki (survival, movie) oraz dodatkowego bossa do pokonania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 3788 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Edycja Specjalna

Klasyfikacja PEGI Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Edycja Specjalna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Edycja Specjalna

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce FX5700 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP

Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Edycja Specjalna - recenzja gry
Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Edycja Specjalna - recenzja gry

Recenzja 14 lipca 2006, 14:31

W trakcie zabawy wcielamy się w postać Dante. Tak jak już wcześniej wspomniałem, jest on półczłowiekiem-półdemonem. Ujmując to wszystko w dość dużym skrócie, Dante staje w obronie ludzkości, próbując jednocześnie doprowadzić do unicestwienia swojego demonicznego brata bliźniaka – Vergila. Główny wątek fabularny jest oczywiście zdecydowanie bardziej rozbudowany. W trakcie zabawy istotną rolę odgrywają też inne postaci, jak chociażby zajmująca się eksterminacją potworów na masową skalę Lady.

PS2
PC