Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Rengoku: The Tower of Purgatory (PSP)
OkładkaRengoku: The Tower of Purgatory (PSP)

Rengoku: The Tower of Purgatory PSP

Rengoku: The Tower of Purgatory jest trzecioosobową grą akcji z elementami RPG. Gracze kierują poczynaniami androida, którego celem jest eksterminacja hord przeciwników i przedostanie się na szczyt tytułowej wieży.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rengoku: The Tower of Purgatory Premiera PSP

26kwietnia2005

pudełko PL

16lutego2006

producent: Hudson Soft wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rengoku: The Tower of Purgatory

Tomb Raider: Legend

Resistance: Burning Skies

BloodRayne

Rengoku: The Tower of Purgatory to gra akcji z akcentami RPG, osadzona w odległej i mrocznej przyszłości. Przejmujemy kontrolę nad bojowym androidem o kodzie A.D.A.M., który ma za zadanie skutecznie przedrzeć się przez wszystkie poziomy wielkiej wieży, od parteru zaczynając. Aby zakończyć swoją krucjatę sukcesem, gracz musi pokonać niezliczone zastępy wrogich robotów, aby ostatecznie stanąć do walki z tajemniczym wrogiem i rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść.

Wraz z oczyszczaniem kolejnych pięter, nasz cyborg może nabywać nowe zdolności i wmontowywać w swój korpus dodatkowy, znaleziony lub zdobyty na wrogach, rynsztunek, rozwijając swoje możliwości bojowe. Żeby było trudniej, każdy poziom wieży jest generowany losowo, co zapewnia urozmaiconą rozgrywkę do końca gry. Ponadto, Rengoku oferuje dwa ciekawe tryby multiplayer. Pierwszy to klasyczny deathmatch, w którym ścierają się maksymalnie 4 androidy, zaś w drugim gracze otrzymują możliwość handlowania i wymieniania się ekwipunkiem.

Gra prezentuje się niezwykle interesująco od strony wizualnej, firmuje ją bowiem znany, japoński rysownik, Jun Suemi. Wszyscy fani wielkich robotów i futurystycznych światów science-fiction, utrzymanych w stylistyce charakterystycznej dla kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, powinni być usatysfakcjonowani klimatem i oprawą graficzną, serwowaną przez autorów Rengoku: The Tower of Purgatory.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Rengoku: The Tower of Purgatory cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rengoku: The Tower of Purgatory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rengoku: The Tower of Purgatory Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB