Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Rengoku: The Tower of Purgatory (PSP)

Rengoku: The Tower of Purgatory PSP

Rengoku: The Tower of Purgatory jest trzecioosobową grą akcji z elementami RPG. Gracze kierują poczynaniami androida, którego celem jest eksterminacja hord przeciwników i przedostanie się na szczyt tytułowej wieży.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Rengoku: The Tower of Purgatory (PSP)

producent: Hudson Soft

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

26kwietnia2005

16lutego2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rengoku: The Tower of Purgatory to gra akcji z akcentami RPG, osadzona w odległej i mrocznej przyszłości. Przejmujemy kontrolę nad bojowym androidem o kodzie A.D.A.M., który ma za zadanie skutecznie przedrzeć się przez wszystkie poziomy wielkiej wieży, od parteru zaczynając. Aby zakończyć swoją krucjatę sukcesem, gracz musi pokonać niezliczone zastępy wrogich robotów, aby ostatecznie stanąć do walki z tajemniczym wrogiem i rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść.

Wraz z oczyszczaniem kolejnych pięter, nasz cyborg może nabywać nowe zdolności i wmontowywać w swój korpus dodatkowy, znaleziony lub zdobyty na wrogach, rynsztunek, rozwijając swoje możliwości bojowe. Żeby było trudniej, każdy poziom wieży jest generowany losowo, co zapewnia urozmaiconą rozgrywkę do końca gry. Ponadto, Rengoku oferuje dwa ciekawe tryby multiplayer. Pierwszy to klasyczny deathmatch, w którym ścierają się maksymalnie 4 androidy, zaś w drugim gracze otrzymują możliwość handlowania i wymieniania się ekwipunkiem.

Gra prezentuje się niezwykle interesująco od strony wizualnej, firmuje ją bowiem znany, japoński rysownik, Jun Suemi. Wszyscy fani wielkich robotów i futurystycznych światów science-fiction, utrzymanych w stylistyce charakterystycznej dla kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, powinni być usatysfakcjonowani klimatem i oprawą graficzną, serwowaną przez autorów Rengoku: The Tower of Purgatory.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Rengoku: The Tower of Purgatory

Klasyfikacja PEGI Rengoku: The Tower of Purgatory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rengoku: The Tower of Purgatory

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB