Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Coded Arms (PSP)
OkładkaCoded Arms (PSP)

Coded Arms PSP

Coded Arms jest grą z gatunku FPS. Gracz wciela się w komputerowego hakera, badającego zapomniany i opuszczony system wirtualnej rzeczywistości, który miał w przeszłości służyć jako symulator pomagający szkolić żołnierzy na wypadek inwazji obcych.

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Coded Arms Premiera PSP

6lipca2005

pudełko PL

29września2005

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Coded Arms jest pierwszą, przygotowaną specjalnie dla PSP, grą z gatunku FPS. Gracz wciela się w komputerowego hakera, badającego zapomniany i opuszczony system wirtualnej rzeczywistości, który miał w przeszłości służyć jako symulator pomagający szkolić żołnierzy na wypadek inwazji obcych. Projekt został jednak zarzucony tuż przed ukończeniem, ze względu na odkrycie niezwykle złośliwego błędu w oprogramowaniu. Pomimo zaprzestania dalszych prac, system kontynuował swój rozwój w sieci komputerowej, ostatecznie przeobrażając się w olbrzymi i śmiertelnie niebezpieczny świat wirtualny, przepełniony brutalnymi przybyszami z kosmosu, groźnymi błędami w kodzie, nieustępliwymi botami ochraniającymi oraz monstrualnymi bossami.

Głównym zajęciem naszego hakerskiego alter ego jest oczywiście hurtowe wysyłanie wszelkich tworów systemu prosto do ichniego piekła. Przebiegły program z myślą o nas przygotował sześć odmiennych, najeżonych niebezpieczeństwami i losowo generowanymi labiryntami, światów. W procesie wirtualnego mordowania pomaga nam aż 30 różnych rodzajów broni, wśród których znajdziemy zarówno rynsztunek całkiem realistyczny (np. karabiny maszynowe i snajperskie, granaty, wyrzutnie rakiet), jak i nieco bardziej fantastyczny (np. karabiny pulsacyjne).

System zadbał o receptory wzrokowe przyszłych najeźdźców, poświęcając wiele czasu na pieczołowite przygotowanie wystroju wizualnego każdego z mini-światów. Nie zapomniał również o tych hakerach, którzy woleliby czasem postrzelać do nieco mniej wirtualnych rywali, implementując tryb multiplayer, obsługujący możliwości konsolki PSP i oferujący wspólną walkę (nawet 4 graczom jednocześnie) w trzech różnych trybach rozgrywki – Deathmatch, Last Man Standing i Keep the Mark. Co ciekawe, zebrane i odblokowane przez nas uzbrojenie oraz power-upy powędrują razem z nami do rozgrywki wieloosobowej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Coded Arms cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Coded Arms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.