Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2012, 11:10

autor: Marcin Skierski

Niepewna przyszłość serii Resistance

Wszystko wskazuje na to, że firma Sony nie ma żadnych planów dotyczących kontynuowania cyklu Resistance. Na początku roku dowiedzieliśmy się, że od serii odcięło się studio Insomniac Games - najwyraźniej żaden inny zespół deweloperski nie zastąpi dotychczasowych twórców.

Daniel Brooke z firmy Sony Computer Entertainment Europe Online wypowiedział się w wywiadzie dla brytyjskiej edycji Official PlayStation Magazine na temat przyszłości serii Resistance. Okazuje się, że niekoniecznie doczekamy się jej kolejnych odsłon.

Rozmówca został zapytany, czy chciałby zobaczyć kolejne odsłony cyklu Resistance, mimo że studio Insomniac Games przestało się nim zajmować. Odpowiedź nie daje dużych nadziei na to, że inny deweloper mógłby kontynuować serię: „Praca nad marką Resistance była ekscytująca, ale nie mamy żadnych konkretnych planów na przyszłość”. Wygląda na to, że przynajmniej przez jakiś czas nie doczekamy się nowych części popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin.

Resistance: Burning Skies przynajmniej przez jakiś czas pozostanie ostatnią odsłoną serii

Przypominam, że od kilku miesięcy wykluczone jest jakiekolwiek zaangażowanie w rozwój marki studia Insomniac Games, które odcięło się od serii po tym jak rozpoczęło prace nad grą akcji Overstrike oraz produkcją przeglądarkową Outernauts.

Resistance: Burning Skies to ostatnia odsłona serii, wydana w zeszłym miesiącu na PlayStation Vita. Stworzeniem tej produkcji zajęło się studio Nihilistic Software i w tej chwili nic nie wskazuje na to, by ten sam deweloper miał kontynuować prace nad cyklem. Przyszłość marki Resistance jest więc bardzo niepewna i trudno powiedzieć, czy jeszcze o niej usłyszymy w kontekście nowych części.