Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2012, 09:35

autor: Mateusz Kądziołka

Studio Insomniac Games kończy z marką Resistance. Skupia się na grach multiplatformowych i społecznościowych

Ted Price, prezes firmy Insomniac Games, powiedział, że jego zespół deweloperski nie będzie tworzył kolejnych gier z serii Resistance. Amerykańskie studio skupia się obecnie na multiplatformowej grze Overstrikeoraz planuje zająć się tytułami społecznościowymi.

Ted Price, szef studia Insomniac Games, w rozmowie z redaktorami serwisu VG247 powiedział, że jego zespół nie zrobi więcej gier z serii Resistance. Tym samym, potwierdziły się zeszłoroczne przypuszczenia, kiedy to Marcus Smith, dyrektor kreatywny firmy, nie wykluczał, że Insomniac Games odda znaną markę w ręce innego dewelopera.

Oświadczenie szefa Insomniac Games oczywiście spowodowywało sporo szumu w sieci. W związku z tym, sam Price postanowił nagrać stosowną wiadomość wideo, w której ustosunkował się do całej sytuacji i zakończył wszelkie spekulacje. Film z nim możecie obejrzeć poniżej.

Price wyjawił, że serię Resistance zamknięto w sposób logiczny (w kontekście historii, którą chciano opowiedzieć). Oczywiście nie oznacza to, że tak znana marka po prostu przestanie istnieć. Serię przejęło studio Nihilistic, które tworzy grę Resistance: Burning Skies na PlayStation Vita pod egidą firmy Sony. Price dodał również, że cykl będzie kontynuowany, a pracownicy Insomniac Games z ciekawością oczekują jej kolejnych odsłon.

Odejście od serii, w którą zespół inwestował przez dosyć długi czas (Resistance: Fall of Man, pierwsza odsłona cyklu, zadebiutowała wraz z premierą PlayStation 3), jest pewnego rodzaju powtórką z historii. Przypomnijmy, że wcześniej zespół Insomniac Games stworzył trzy części cyklu Spyro na pierwszą konsolę PlayStation, a za produkcję późniejszych odsłon wzięły się inne studia deweloperskie.

Studio Insomniac Games kończy z marką Resistance. Skupia się na grach multiplatformowych i społecznościowych - ilustracja #1

Jakie są więc plany na przyszłość studia Insomniac Games? Można powiedzieć, że dwojakie. Aktualnie część zespołu pracuje nad tytułem Overstrike. Będzie on czteroosobową grą akcji, w której gracze wcielą się w zwariowanych najemników ratujących ludzkość przed zagładą. Co ciekawe, Overstrike będzie pierwszą od 1996 roku produkcją, którą zespół Insomniac nie stworzy wyłącznie dla potrzeb konsoli Sony. Overstrike jest projektowana z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3. Tytuł ma się pojawić na rynku w tym roku.

Z kolei niedawno powołany oddział Insomniac Click ma się zająć tworzeniem tytułów, które „zaoferują bogate światy, ciekawe historie i łatwą do opanowania rozgrywkę. Innymi słowy, dywizja Insomniac Click zajmie się grami casualowymi i społecznościowymi. W czasie wywiadu dla serwisu VG247, Price wyznał, że „w ciągu najbliższych kilku lat zaobserwujemy ogromną ewolucję wizualną w grach społecznościowych”.

Pełną treść wywiadu z Tedem Pricem serwis VG247 opublikuje w ciągu najbliższych kilku dni. Wtedy najprawdopodobniej dowiemy się nieco więcej o planach studia oraz o tym jak amerykański zespół zapatruje się na tworzenie gier społecznościowych oraz wieloplatformowych.