Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2012, 09:50

autor: Hed

Aliens: Colonial Marines dopiero jesienią

Gra Aliens: Colonial Marines została ponownie opóźniona przez firmę SEGA i studio Gearbox. Produkcja opowiadająca o starciu marines z Obcymi zostanie wydana dopiero pod koniec tego roku. Autorzy przekonują, że chodzi o dopracowanie tytułu.

Firma SEGA przesunęła datę premiery gry Aliens: Colonial Marines, tworzonej przez studio Gearbox. Nowe dzieło autorów Borderlands miało trafić do sprzedaży wiosną, ale otrzymamy je dopiero pod koniec tego roku. Przedstawiciel wydawcy wyjaśnił, że autorzy potrzebują więcej czasu na dopracowanie produkcji, bo nie chcą decydować się na żadne kompromisy.

O opóźnieniu gry poinformował Chris Faylor ze studia Gearbox. Faylor wyjaśnił, że pomysłowość nie zawsze idzie w parze z terminowością czy trzymaniem się planów. „Nie chcemy poświęcić kreatywności po to, aby działać według ustalonego planu działania”, wyjaśnił przedstawiciel dewelopera, „naszym celem jest stworzenie świetnej gry i przedkładamy to nad wyznaczone daty”.

Aliens: Colonial Marines dopiero jesienią  - ilustracja #1

Aliens: Colonial Marines jest grą, na którą czekamy od kilku lat. Produkcja została zapowiedziana w 2008 roku i była opóźniana wielokrotnie. W ubiegłym roku zaczęły pojawiać się nowe informacje na jej temat. W październiku 2011 roku zobaczyliśmy ponad dziesięciominutowy film z rozgrywki, który zaostrzył apetyty. Colonial Marines opowiada o starciu marines z przerażającymi Obcymi.

Decyzja firmy SEGA i studia Gearbox jest zrozumiała. Deweloper zabłysnął świetnym Borderlands, a później zdecydował się dokończyć i wydać Duke Nukem Forever, który zawiódł oczekiwania. Producent musi więc udowodnić, że działa w pierwszej lidze i trzeba liczyć się z jego grami. Gearbox pracuje także nad Borderlands 2, który zostanie wydany w tym lub w przyszłym roku.

  1. Oficjalne forum Gearbox
  2. Zobacz 11 minut gameplay'a z gry Aliens: Colonial Marines