Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2011, 12:30

autor: Olek

Zobacz 11 minut gameplay'a z gry Aliens: Colonial Marines

Deweloperzy ze studia Gearbox Software udostępnili filmik prezentujący rozgrywkę w Aliens: Colonial Marines. 11-minutowy klip nie zdradza zbyt wiele na temat fabuły, ale ukazuje między innymi nowy gatunek ksenomorfów - crushera, który ma stanowić nie lada wyzwanie dla graczy.

Firma Gearbox Software upubliczniła ponad 11-minutowy materiał wideo pokazujący rozgrywkę w demonstracyjnej wersji gry Aliens: Colonial Marines, która prezentowana była podczas czerwcowych targów E3 w Los Angeles. Wygląda na to, że fani Obcego będą zadowoleni, bo szykuje się pełnoprawny sequel filmu z 1986 roku.

Do zapowiadanej na wiosnę przyszłego roku premiery pierwszoosobowej strzelaniny Aliens: Colonial Marines pozostało jeszcze trochę czasu, ale jak do tej pory deweloperzy z Gearbox Software dosyć oszczędnie dzielili się materiałami związanymi ze swoim dziełem. Decyzja o udostępnieniu pierwszego filmiku z fragmentem gameplay'a jest więc miłym zaskoczeniem.

Ponad 11-minutowy klip nie zdradza wielu wątków fabuły. W początkowych kadrach widać jednak, że na pokładzie statku U.S.S. Sulaco doszło do nieoczekiwanych wydarzeń, następstwem czego oddział marines musiał awaryjnie lądować na planecie zaatakowanej przez obcych.

Ciekawostką jest, że obok biegających po ścianach i wyskakujących z kanałów technicznych ksenomorfów w grze pojawi się także ich pobratymiec – crusher. Bestia będzie znacznie większa, silniejsza i trudniejsza do ubicia. Na szczęście komandosom nie powinno zabraknąć rozmaitych rodzajów broni do rozprawiania się z obcymi – począwszy od pistoletów, poprzez różnego rodzaju strzelby i karabiny (np. M41A i Smart Gun M56), a na miotaczach ognia oraz automatycznych działkach strażniczych skończywszy.

Przypomnijmy, że Aliens: Colonial Marines ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Więcej szczegółowych informacji o nowej grze studia Gearbox Software dowiecie się z lektury zapowiedzi.

  1. Zapowiedź - Wrażenia z pokazu Aliens: Colonial Marines - gamescom 2011
  2. Zapowiedź - Aliens: Colonial Marines - E3 2011 - pierwsze spojrzenie