Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2011, 11:30

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Gra cRPG na motywach sagi George'a R. R. Martina zadebiutuje na początku 2012 roku

Francuskie studio deweloperskie Cyanide poinformowało, że gra cRPG na motywach sagi George'a R. R. Martina pojawi się na półkach sklepowych na początku przyszłego roku. Tytuł ma zadebiutować na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360.

Francuskie studio Cyanide, odpowiedzialne za stworzenie strategii Gra o tron: Początek, zapowiedziało, że na początku 2012 roku pojawi się A Song of Ice and Fire – produkcja z gatunku cRPG oparta na motywach bestsellerowej sagi autorstwa George’a R. R. Martina.

Gra cRPG na motywach sagi George'a R. R. Martina zadebiutuje na początku 2012 roku - ilustracja #1

Reżyser projektu, Yves Bordeleau, ujawnił w rozmowie z serwisem Kotaku kilka ciekawych informacji na temat nadchodzącego tytułu. Mechanikę rozgrywki w A Song of Ice and Fire porównał do tej z Knights of the Old Republic. Podczas walki będziemy mogli spowolnić czas i wydać odpowiednie polecenia, dynamicznie reagując na zaistniałą sytuację.

Historia przedstawiona w grze będzie sie toczyć równolegle do wydarzeń z pierwszej powieści cyklu. Bordeleau zapewnił, że jej charakter będzie zbliżony do pierwszego Mass Effecta i Knights of the Old Republic. Produkcja zespołu Cyanide będzie się raczej koncentrować na opowiedzeniu historii, niż na nieustającej akcji. Bordeleau wspomniał też, że jest wielkim zwolennikiem stylu narracyjnego znanego z Planescape: Torment i fani przedstawiania historii w ten sposób powinni polubić jego produkcję.

Gra cRPG na motywach sagi George'a R. R. Martina zadebiutuje na początku 2012 roku - ilustracja #2

Warto wspomnieć też o tym, że studio Cyanide nawiązało współpracę ze stacją HBO. Dzięki temu, niektóre z postaci przemówią głosami aktorów z serialu, a lokacje zaprezentowane w grze przypominać będą te znane z telewizyjnej adaptacji powieści Martina.

A Song of Ice and Fire pojawi się na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360 na początku przyszłego roku. Zespół Cyanide pracuje nad projektem już od jakiegoś czasu, więc fanom prozy George’a R. R. Martina pozostaje czekać na kolejne informacje od francuskiego studia.