Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Fuse (PS3)

Fuse

Overstrike

Czteroosobowa gra akcji, w której wcielamy się w zwariowanych najemników i ratujemy ludzkość przed zagładą. Każdy z czterech bohaterów posiada inne umiejętności i ekwipunek. Całość opracowało studio Insomniac Games, czyli autorzy m.in. serii Ratchet & Clank oraz Resistance.

Akcji | TPP | science fiction | multiplayer | TPS | kooperacja

Okładka Fuse (PS3)

data premiery gry:

28maj2013

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fuse to czteroosobowa gra akcji. Produkcja została przygotowana przez studio Insomniac Games, które stworzyło takie marki jak Ratchet & Clank oraz Resistance. Fuse jest pierwszą wieloplatformową grą w historii dewelopera, gdyż do tej pory produkował on jedynie tytuły na konsole PlayStation.

W grze przenosimy się do nieodległej przyszłości i poznajemy czteroosobową drużynę zwariowanych outsiderów Overstrike 9, z którą agencje rządowe zwykle nie chcą mieć nic wspólnego. Tym razem jednak, pomoc wyszkolonych i nieokiełznanych najemników jest niezbędna, gdyż ludzkości zagraża pewna tajemnicza i niezwykle groźna organizacja.

Podczas zabawy każdy z graczy wciela się w jedną z czterech postaci. Wspólnie uczestnicy walczą z przeciwnikami w kolejnych dynamicznych misjach. Do wyboru otrzymujemy najemnika Daltona Brooksa (dysponującego energetyczną osłoną), złośliwą złodziejkę Nayę Deveraux (posiadającą optyczny kamuflaż), buntowniczą pani naukowiec Isabelle Sinclair (uzbrojoną w niezwykłe gadżety) oraz nadpobudliwego detektywa Jacoba Kimble (korzystającego z potężnej kuszy).

Fuse łączy zamiłowanie studia Insomniac Games do ciekawych opowieści, charyzmatycznych postaci i dobrego humoru. Producent postawił na komiksową stylistykę, chociaż upewnił się, że w grze nie zabraknie dynamicznych i widowiskowych scen.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fuse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Next Gen - odc. 89 - Fjuz

wiadomość23 września 2013

Komiks inspirowany grą akcji Fuse, stworzoną przez studio Insomniac Games, któremu zawdzięczamy takie serie jak Ratchet & Clank i Resistance. W grze dowodzimy grupą czterech postaci. Niestety jedna z nich, Dalton Brooks, nie wyszedł twórcom najlepiej...

Twórcy Fuse rozważają produkcję portu gry na PC
Twórcy Fuse rozważają produkcję portu gry na PC

wiadomość11 maja 2013

Amerykańskie studio Insomiac Games, odpowiadające za produkcję gry Fuse, która zadebiutuje w sklepach pod koniec maja, rozważa wydanie pecetowego portu tytułu. Czteroosobowa strzelanina TPP stworzona została pierwotnie z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Fuse - demo nowej gry twórców Resistance ukaże się 7 maja
Fuse - demo nowej gry twórców Resistance ukaże się 7 maja

wiadomość4 maja 2013

Wersja próbna gry Fuse, nowego tytułu od twórców serii Resistance, ukaże się w usługach Xbox Live i PlayStation Network 7 maja - poinformował wydawca produkcji, firma Electronic Arts.

Wieści ze świata (Fuse, Counter-Strike: Global Offensive, L.A. Noire) 26/4/13
Wieści ze świata (Fuse, Counter-Strike: Global Offensive, L.A. Noire) 26/4/13

wiadomość26 kwietnia 2013

Dziś piszemy m.in. o statusie gold strzelaniny Fuse, promocji na gry od firmy Rockstar Games, a także nowych mapach na oficjalnych serwerach Counter-Strike: Global Offensive. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Fuse, Aion, Rock Band, Street Fighter: Assassin's Fist) 9/4/13
Wieści ze świata (Fuse, Aion, Rock Band, Street Fighter: Assassin's Fist) 9/4/13

wiadomość9 kwietnia 2013

Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej Fuse, aktualizacji darmowej gry Aion, znikających piosenkach z usługi Rock Band Store, a także internetowym serialu Street Fighter: Assassin's Fist na Kickstarterze. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

X360
PS3