Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2013, 13:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Fuse, Counter-Strike: Global Offensive, L.A. Noire) 26/4/13

Dziś piszemy m.in. o statusie gold strzelaniny Fuse, promocji na gry od firmy Rockstar Games, a także nowych mapach na oficjalnych serwerach Counter-Strike: Global Offensive. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Amnesia: The Dark Descent

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Amnesia: The Dark Descent. Dzieło studia Frictional Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 3,74 euro (ok. 16 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Fuse

Studio Insomniac Games ogłosiło, że nadchodząca strzelanina Fuse oficjalnie osiągnęła status gold. Musiało do tego dojść jakiś czas temu, bo w sieci pojawiło się nawet zdjęcie „pierwszego wyprodukowanego pudełka z grą”. To wszystko oznacza, że zaplanowana na 31 maja premiera w Europie powinna odbyć się bez przeszkód. Fuse ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Pierwsze pudełko z grą Fuse
Pierwsze pudełko z grą Fuse

Steam

Firma Valve ogłosiła, że serwis Steam wzbogacił się o opcję automatycznego opłacania subskrypcji w obsługujących tę funkcję w dostępnych grach MMO. Wystarczy odpowiednio skonfigurować stosowny panel do zarządzania własnym kontem. W tej chwili funkcja jest wspierana tylko przez grę Darkfall: Unholy Wars. W niedalekiej przyszłości dołączą jednak do niej takie tytuły jak EVE Online, The Secret World, czy The Lord of the Rings Online.

Dota 2

Firma Valve zapowiedziała trzecią edycję mistrzostw The International w grze Dota 2. W dniach 13-19 maja odbędą się kwalifikacje dla graczy z Zachodu, a od 20 do 26 maja zorganizowane zostaną eliminacje dla Wschodu. Właściwe mistrzostwa wystartują 7 sierpnia, by zakończyć się cztery dni później. Wszelkie szczegóły na temat The International znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

L.A. Noire

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam rozpoczęto promocję Rockstar Games Weekend, w ramach której przez najbliższe dni będzie można dostać taniej wybrane gry wydane przez firmę Rockstar Games. Dzisiejsza wyprzedaż dotyczy gry L.A. Noire – można ją nabyć taniej o 75% w standardowej edycji, wersji The Complete Edition lub w pakiecie DLC Bundle. Oprócz tego o 50% przeceniono inne produkcje od Rockstar Games. Warto jednak poczekać z ich zakupem, bo każdego dnia o 75% taniej będzie można nabyć inny tytuł, zmieniając w ten sposób dzisiejsze L.A. Noire.

L.A. Noire dostępne o 75% taniej na Steamie - Wieści ze świata (Fuse, Counter-Strike: Global Offensive, L.A. Noire) 26/4/13 - wiadomość - 2013-04-26
L.A. Noire dostępne o 75% taniej na Steamie

Soul Sacrifice

Keiji Inafune ze studia Marvelous Entertainment powiedział w wywiadzie dla serwisu IGN, że „ma pomysł na stworzenie kontynuacji gry Soul Sacrifice”. Nie jest to wprawdzie jeszcze oficjalna zapowiedź sequela, ale najwyraźniej są na niego pewne szanse. Soul Sacrifice to brutalna gra akcji osadzona w ponurym świecie dark fantasy, która ukazała się na PlayStation Vita jak dotąd tylko w Japonii. Europejska premiera odbędzie się 1 maja.

Dino D-Day

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam trwa darmowy weekend z grą Dino D-Day. Aby rozpocząć zabawę z produkcją studia 800 North and Digital Ranch, wystarczy posiadać konto Steam i kliknąć w odpowiedni link pod tym adresem. Darmowy weekend zakończy się 28 kwietnia o godzinie 20:00. Oprócz tego do 29 kwietnia (godzina 17:00) zakupicie Dino D-Day o 75% taniej niż zwykle, a więc za 2,50 euro (ok. 10 zł).

Counter-Strike: Global Offensive

W ramach akcji Operation Payback, firma Valve umożliwiła w grze Counter-Strike: Global Offensive rozgrywkę w ramach oficjalnych serwerów na siedmiu mapach najlepiej ocenianych przez społeczność. Najpierw za równowartość 2,99 dolarów należy jednak wykupić specjalną przepustkę, a dochód z jej sprzedaży wspomoże twórców tych poziomów. Akcja potrwa do 31 lipca, a lista map prezentuje się następująco: Library, Motel, Seaside, Favela, Thunder, Downtown oraz Museum.

Museum to jedna z map wprowadzonych na oficjalne serwery gry Counter-Strike: Global Offensive - Wieści ze świata (Fuse, Counter-Strike: Global Offensive, L.A. Noire) 26/4/13 - wiadomość - 2013-04-26
Museum to jedna z map wprowadzonych na oficjalne serwery gry Counter-Strike: Global Offensive

Sony

Firma Sony podzieliła się swoimi prognozami dotyczącymi wyników finansowych w zeszłym roku fiskalnym (zakończonym 31 marca 2013 roku). Japoński koncern spodziewa się, że zysk we wspomnianym okresie miałby wynieść 403 miliony dolarów, a ogólny przychód – ok. 68,6 miliardów dolarów. Firma Sony 9 maja udostępni oficjalne wyniki finansowe.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: