Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2013, 12:10

autor: Bartosz "qjin" Woldański

FIFA 14 ukaże się we wrześniu i trafi na PlayStation Vita?

FIFA 14, czyli kolejna edycja wirtualnej piłki nożnej tworzonej przez EA Sports, została oficjalnie zapowiedziana w zeszłym tygodniu na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii U oraz sprzęt nowej generacji. Prawdopodobnie gra trafi także na przenośną konsolę PS Vita, gdyż pojawił się pre-order w sklepie Amazon z premierą datowaną na koniec września tego roku.

Czyżby nowa FIFA miała trafić na więcej platform sprzętowych niż początkowo zakładano? - FIFA 14 ukaże się we wrześniu i trafi na PlayStation Vita? - wiadomość - 2013-04-26
Czyżby nowa FIFA miała trafić na więcej platform sprzętowych niż początkowo zakładano?

W sklepie Amazon pojawił się pre-order gry FIFA 14 w wersji na przenośne urządzenie Sony PlayStation Vita, co pozwala sądzić, że tytuł trafi także na tę konsolę. Do tej pory poprzednie odsłony niezwykle popularnej serii wychodziły praktycznie na każdą dostępną na rynku platformę sprzętową, więc ma to sens. Amazon jest również źródłem przypuszczalnej daty premiery, która miałaby odbyć się 24 września 2013 roku. Termin wydania zniknął już z ze strony, ale zostało to odnotowane przez portal Shacknews. To także wydaje się wielce prawdopodobne, gdyż ostatnie części tego piłkarskiego cyklu debiutowały przeważnie pod koniec września.

FIFA 14 (PS Vita) w sklepie Amazon

Warto odnotować, że FIFA 13 ukazała się także na PSP, PS2, 3DS, Wii. Na razie nowa odsłona oznaczona numerem „14” została oficjalnie zapowiedziana wyłącznie na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii U i konsole nowej generacji, ale chyba tylko kwestią czasu jest potwierdzenie wersji Vita (a może i nie tylko) przez Electronic Arts.

Okładka FIFA 14 na PlayStation Vita (źródło: Amazon.com)
Okładka FIFA 14 na PlayStation Vita (źródło: Amazon.com)

Najnowszą odsłonę tego cieszącego się ogromnym zainteresowaniem cyklu ogłoszono w zeszłym tygodniu. Po szczegóły dotyczące zmian, jakie EA Sports przygotuje graczom, zapraszamy Was do newsa, w którym zebraliśmy dotąd ujawnione informacje o tytule. Zobaczycie tam również pierwsze zrzuty ekranu. Szykuje się wiele rozmaitych trybów, jeszcze bardziej złożona niż kiedykolwiek wcześniej rozgrywka, ładniejsza oprawa wizualna i lepiej odwzorowana otoczka meczu.

Wygląda na to, że amerykańska premiera FIFA 14 została zaplanowana na 24 września bieżącego roku. W naszym kraju na rynek trafi zapewne 27 września w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing). Nie zdradzono jeszcze, kto wcieli się w nowej odsłonie w komentatorów. W Polsce ustalono sugerowaną cenę na poziomie 249,90 zł (konsole stacjonarne obecnej generacji), 149,90 zł (PC). W Sklepie Gry-OnLine można również składać zamówienia przedpremierowe na wersję Vita (219,90 zł), co tylko utwierdza w przekonaniu, że wydanie jej jest już niemal pewne.

FIFA 14 ukaże się we wrześniu i trafi na PlayStation Vita? - ilustracja #4Cykl FIFA sprzedaje się na całym świecie w wielomilionowym nakładzie i jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych serii sportowych na rynku gier wideo. Także w Polsce. Co ciekawe, reprezentanci naszego kraju odnoszą spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Pochodzący z Poznania Bartek Tritt jest wicemistrzem świata w FIFA 12 – o jego oczekiwaniach względem nadchodzącej odsłony przeczytacie w tym newsie. Liczymy na osiągnięcia „Bartasa” także w FIFA 14!