Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2013, 12:05

Metro: Last Light – gra doczeka się pięciu DLC i wersji na PlayStation 4

Studio 4A Games ogłosiło, że Metro: Last Light otrzyma po premierze pięć fabularnych dodatków DLC. Ujawniono również, że powstanie wersja gry na konsolę PlayStation 4. W planach jest także oddzielna sieciowa strzelanka osadzona w tym uniwersum.

Wczoraj pisaliśmy o zakończeniu prac nad postapokaliptyczmym FPS-em Metro: Last Light. Teraz poznaliśmy kilka konkretów na temat przyszłych planów studia 4A Games. Zdradził je jeden z członków zespołu deweloperskiego w wywiadzie udzielonym ukraińskiej telewizji itcchannel.

  1. Oficjalna strona gry Metro: Last Light
  2. Zapowiedź gry Metro: Last Light

Po premierze twórcy skoncentrują się na produkcji DLC. W planach jest pięć rozszerzeń. Każde z nich pozwoli na wcielenie się w inną postać i zaoferuje nowe misje fabularne. Prawdopodobnie pojawi się możliwość zakupu wszystkich dodatków w obniżonej cenie w ramach przepustki sezonowej, ale ostateczne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

Czytelnicy śledzący losy projektu pamiętają zapewne, że początkowo w grze miał pojawić się tryb wieloosobowy. Ostatecznie 4A Games postanowiło skoncentrować się wyłącznie na kampanii dla pojedynczego gracza. W wywiadzie pracownik studia zdradził, że około pół roku po premierze produkcji Metro: Last Light, do sprzedaży trafi oddzielny tytuł, będący w pełni samodzielną produkcją przeznaczą do rozgrywek wieloosobowych.

Dowiedzieliśmy się również, że Metro: Last Light ukaże się na konsolę PlayStation 4. Niestety nie podano planowanej daty premiery tej wersji. Ponadto twórcy rozważają wypuszczenie narzędzi moderskich. Mamy nadzieję, że tak się właśnie stanie, gdyż perspektywa otrzymania nowych misji stworzonych przez fanów jest bardzo zachęcająca.

Metro: Last Light zadebiutuje w Polsce 17 maja w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Osobom mającym zamiar kupić edycję komputerową polecamy zapoznanie się z wymaganiami sprzętowymi, gdyż do komfortowej zabawy na maksymalnych ustawieniach potrzebna ma być potężna konfiguracja. Dystrybutorem w naszym kraju będzie firma Cenega, która przygotowała polską wersję językową (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych.