Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2013, 09:21

autor: Góral

Metro: Last Light ukończone. Premiera w Polsce 17 maja

Metro: Last Light weszło w fazę gold - poinformował wydawca gry, firma Deep Silver. Tytuł ukaże się w Polsce 3 dni po światowej premierze, która nastąpi 14 maja bieżącego roku.

Firma Deep Silver, wydawca gry Metro: Last Light, poinformowała, że nowa produkcja studia 4A Games weszła w tak zwaną fazę „gold”, co jest jednoznaczne z ukończeniem prac nad tytułem. Kontynuacja Metro 2033 ukaże się na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC 14 maja. W Polsce debiut nastąpi 3 dni później.

Metro: Last Light zostało ukończone. - Metro: Last Light ukończone. Premiera w Polsce 17 maja - wiadomość - 2013-04-25
Metro: Last Light zostało ukończone.

W naszym kraju dystrybucją Metro: Last Light zajmie się firma Cenega, która przyszykowała polską wersję językową (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych. Osoby, które będą chciały zagrać w ten tytuł na komputerach PC, powinny zapoznać się z opublikowanymi wymaganiami sprzętowymi, które nie należą do najniższych.

Metro: Last Light to jedna z najbardziej oczekiwanych gier bieżącego roku. Pierwsza część, chociaż nie była ideałem, zyskała sobie aprobatę nie tylko mediów (średnia na Metacritic wynosi 81 punktów), ale także graczy. Tytuł, tylko na samych komputerach PC, trafił do przeszło miliona osób. W maju 2011 roku ujawniono, że trwają prace nad „dwójką”. Produkcja, w wyniku upadku firmy THQ, w styczniu bieżącego roku przeszła pod skrzydła koncernu Koch Media. Przed premierą gry warto zapoznać się z jej wideo zapowiedzią, przygotowaną przez ekipę tvgry.pl oraz Poradnikami Przetrwania, omawiającymi najważniejsze aspekty Last Light.