Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2013, 10:43

autor: luckie

Metro: Last Light – broń i ekwipunek, czyli trzecia część Poradnika Przetrwania po polsku

Studio 4A Games pokazało ostatnią część filmowego wprowadzenia do Metro: Last Light. Trzeci odcinek z cyklu Poradnik Przetrwania omawia broń i najważniejsze wyposażenie każdego wybierającego się na wycieczkę po postapokaliptycznym metrze. Film opatrzyliśmy w polskie napisy.

Czas na ostatni odcinek Poradnika Przetrwania, opowiadającego o świecie gry Metro: Last Light. Znamy już zasady panujące w samym metrze oraz naszych wrogów. Czas dowiedzieć się, co pomoże nam przetrwać w tym nieprzyjaznym otoczeniu.

Wybierając się na powierzchnię postnuklearnej Moskwy musimy zabrać ze sobą maskę tlenową. Oddychanie skażonym powietrzem jeszcze nikomu na zdrowie nie wyszło. Napięcie wzrośnie wówczas, gdy maska zacznie pękać, a ciężki oddech bohatera wymusi wymianę filtra. Podobnie jest w przypadku latarek, do których baterie często trzeba bedzie samodzielnie podładować. W metrze nie ma rzeczy niezniszczalnych, dlatego czegokolwiek używamy, róbmy to w miarę sprawnie.

Broń występującą w grze będzie się dało modyfikować i ulepszać, ale nie za darmo. Podobnie jak w poprzedniej części, walutą w podziemnym świecie jest przedapokaliptyczna amunicja wojskowa. Można nią również strzelać, ale to tak jakby ciskać we wroga bryłkami złota. Z racji na ich dużą moc, rzadkie naboje warto zachować na najtrudniejszych przeciwników.

Do premiery Metro: Last Light zostało już tylko kilka tygodni – gra ukaże się w Europie 17 maja na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3. W międzyczasie, 29 kwietnia, atmosferę podgrzeje zwiastun produkcji zatytułowany „Odkupienie”. Czego możemy się po nim spodziewać? Dużo widowiskowej akcji, paskudnych mutantów i zapewne upadku bohatera w przepaść. Daswidania!

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.