Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2013, 10:35

autor: qjin

Batman: Arkham Origins z trybem wieloosobowym?

Anonimowe źródła serwisu Kotaku donoszą, że gra Batman: Arkham Origins doczeka się trybu dla wielu graczy. Nie wiadomo, w jakiej postaci otrzymalibyśmy go, ale w jednym z typów rozgrywki mielibyśmy wcielić się w członka gangu Jokera lub Bane’a.

Czy w Arkham Origins naprawdę doczekamy się trybu wieloosobowego? - Batman: Arkham Origins z trybem wieloosobowym? - wiadomość - 2013-04-24
Czy w Arkham Origins naprawdę doczekamy się trybu wieloosobowego?

Według dwóch anonimowych źródeł, do których dotarł portal Kotaku, w trzeciej części serii Batman: Arkham ma pojawić się opcja multiplayer. Nie zdradzono jednak, jak dokładnie miałaby wyglądać rozgrywka wieloosobowa. Plotki sugerują, że w jednym z trybów (być może będzie to jedyny) wcielilibyśmy się w członka albo gangu Jokera, albo gangu Bane’a, a głównym celem byłoby pokonanie Batmana i Robina. Koncern Warner Bros. na razie odmawia komentarza w tej sprawie.

Co więcej, w rozgrywce wieloosobowej nie zabrakłoby grywalnych (z możliwością nieokreślonej modyfikacji, zapewne np. stroju czy wyposażenia) szwarccharakterów uniwersum DC, takich jak: Killer Croc, Deadshot, Firefly, Black Mask, Deathstroke oraz „ktoś o elektrycznych mocach”. Jak myślicie, o kogo może chodzić? Czyżby Lester Buchinsky aka Electrocutioner? Z kolei występy Deathstroke’a czy Black Mask zostały już oficjalnie potwierdzone – choć dotyczyło to wcześniej, rzecz jasna, tylko fabularnej kampanii.

Tym razem Czarna Maska będzie głównym przeciwnikiem Batmana (źródło: Game Informer) - Batman: Arkham Origins z trybem wieloosobowym? - wiadomość - 2013-04-24
Tym razem Czarna Maska będzie głównym przeciwnikiem Batmana (źródło: Game Informer)

Nie są to pierwsze spekulacje na temat potencjalnego trybu sieciowego w serii Batman: Arkham. Przed premierą Arkham City również dotarły do nas plotki, jakoby w grze miała pojawić się kooperacja np. z Jokerem, która nawet została przedstawiona w fanowskim filmiku, początkowo potraktowanym przez wielu graczy jako oficjalny zwiastun od Warner Bros. Ostatecznie jednak skończyło się jedynie na pogłoskach, które zdementowano jeszcze przed wydaniem gry. Czy Arkham Origins podzieli los poprzedniczki, czy może faktycznie nowe studio z siedzibą w Montrealu szykuje niespodziankę w postaci sieciowych zmagań?

Czy nowe studio podoła zadaniu? (źródło: Game Informer) - Batman: Arkham Origins z trybem wieloosobowym? - wiadomość - 2013-04-24
Czy nowe studio podoła zadaniu? (źródło: Game Informer)

Premiera Batman: Arkham Origins na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Wii U została zaplanowana na 25 października 2013 roku. Gdyby tryb wieloosobowy został potwierdzony, byłby pierwszym w historii serii. Pozostaje czekać na werdykt koncernu Warner Bros. – w połowie czerwca odbędą się targi E3, więc może wtedy dowiemy się więcej.

W Batman: Arkham Origins, nad którym pracuje montrealski oddział Warner Bros., poznamy początki Człowieka-Nietoperza. Akcja gry będzie miała miejsce kilka lat przed poprzednimi odsłonami serii. Największe łotry przekroczą bramy Gotham City w Boże Narodzenie, by dorwać tytułowego bohatera gry. W przeciwieństwie do Arkham Asylum i Arkham City głównym przeciwnikiem Batmana nie będzie już Joker, tylko Czarna Maska. W dniu premiery trzeciej części cyklu pojawi się też oddzielna gra przeznaczona na urządzenia przenośne PlayStation Vita i Nintendo 3DS. Mowa o Blackgate, które ma być pomostem fabularnym pomiędzy Arkham Origins a Arkham Asylum. O tym, czy świąteczna atmosfera będzie sprzyjać Człowiekowi-Nietoperzowi, przekonamy się pod koniec października tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Batman: Arkham Origins

Batman: Arkham Origins