Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2011, 10:04

autor: sathorn

MX vs. ATV: Alive na PC, nowe Metro i ponad 2 miliony Homefrontów

Na konferencji podsumowującej ubiegły rok fiskalny firmy THQ, potwierdzono pojawienie się MX vs. ATV: Alive w wersji przeznaczonej na Windowsa. Wyjaśniły się także wątpliwości, związane z tytułem sequela Metro 2033.

Na konferencji podsumowującej ubiegły rok fiskalny firmy THQ, potwierdzono pojawienie się MX vs. ATV: Alive w wersji przeznaczonej na Windowsa. Wyjaśniły się także wątpliwości, związane z tytułem sequela Metro 2033.

MX vs. ATV: Alive na PC, nowe Metro i ponad 2 miliony Homefrontów - ilustracja #1

Póki co, nie znamy szczegółów dotyczących MX vs. ATV: Alive w wersji przeznaczonej na komputery osobiste. Wiemy tylko, że należy spodziewać się tego wydania w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego firmy THQ, trwającego od początku kwietnia, do końca czerwca. Prawdopodobnie na PC zagramy z małym opóźnieniem, jak to ma zazwyczaj miejsce w dzisiejszych czasach. Przypominamy, że premiera wersji konsolowych będzie miała miejsce 12 maja.

Potwierdzenie dotyczące tytułu kolejnej produkcji, w której przyjdzie nam zwiedzić moskiewskie metro, wyszło z ust szefa THQ – Briana Farella. Zgodnie z wcześniejszymi domniemaniami gra będzie nazywać się Metro: Last Light. Na tę chwilę to wszystko co ujawniono na ten temat.

MX vs. ATV: Alive na PC, nowe Metro i ponad 2 miliony Homefrontów - ilustracja #2

Na konferencji ujawniono również, że wydawca stracił w ubiegłym, 2011 roku fiskalnym 136 milionów dolarów amerykańskich, co jest znaczącym spadkiem rentowności w stosunku do roku 2010, kiedy to THQ było pod kreską „jedynie” 9 milionów $.

Podano również oficjalne wyniki sprzedaży Homefronta, z których wydawca jest bardzo zadowolony. Mimo średniego przyjęcia ze strony recenzentów gra rozeszła się w nakładzie 2,6 miliona sztuk, co jest świetnym rezultatem jak na zupełnie świeżą markę. Homefront cieszył się sporym zainteresowaniem w pierwszych dniach po premierze, w samych Stanach Zjednoczonych w ciągu 24 godzin sprzedało się 375 000 sztuk. THQ nie porzuca jednak swojej gry i planuje wypuścić multiplayerowe demo oraz kolejne DLC. Zarząd najwidoczniej wciąż ma nadzieję na napędzenie sprzedaży.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.