Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2011, 10:04

autor: sathorn

MX vs. ATV: Alive na PC, nowe Metro i ponad 2 miliony Homefrontów

Na konferencji podsumowującej ubiegły rok fiskalny firmy THQ, potwierdzono pojawienie się MX vs. ATV: Alive w wersji przeznaczonej na Windowsa. Wyjaśniły się także wątpliwości, związane z tytułem sequela Metro 2033.

Na konferencji podsumowującej ubiegły rok fiskalny firmy THQ, potwierdzono pojawienie się MX vs. ATV: Alive w wersji przeznaczonej na Windowsa. Wyjaśniły się także wątpliwości, związane z tytułem sequela Metro 2033.

MX vs. ATV: Alive na PC, nowe Metro i ponad 2 miliony Homefrontów - ilustracja #1

Póki co, nie znamy szczegółów dotyczących MX vs. ATV: Alive w wersji przeznaczonej na komputery osobiste. Wiemy tylko, że należy spodziewać się tego wydania w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego firmy THQ, trwającego od początku kwietnia, do końca czerwca. Prawdopodobnie na PC zagramy z małym opóźnieniem, jak to ma zazwyczaj miejsce w dzisiejszych czasach. Przypominamy, że premiera wersji konsolowych będzie miała miejsce 12 maja.

Potwierdzenie dotyczące tytułu kolejnej produkcji, w której przyjdzie nam zwiedzić moskiewskie metro, wyszło z ust szefa THQ – Briana Farella. Zgodnie z wcześniejszymi domniemaniami gra będzie nazywać się Metro: Last Light. Na tę chwilę to wszystko co ujawniono na ten temat.

MX vs. ATV: Alive na PC, nowe Metro i ponad 2 miliony Homefrontów - ilustracja #2

Na konferencji ujawniono również, że wydawca stracił w ubiegłym, 2011 roku fiskalnym 136 milionów dolarów amerykańskich, co jest znaczącym spadkiem rentowności w stosunku do roku 2010, kiedy to THQ było pod kreską „jedynie” 9 milionów $.

Podano również oficjalne wyniki sprzedaży Homefronta, z których wydawca jest bardzo zadowolony. Mimo średniego przyjęcia ze strony recenzentów gra rozeszła się w nakładzie 2,6 miliona sztuk, co jest świetnym rezultatem jak na zupełnie świeżą markę. Homefront cieszył się sporym zainteresowaniem w pierwszych dniach po premierze, w samych Stanach Zjednoczonych w ciągu 24 godzin sprzedało się 375 000 sztuk. THQ nie porzuca jednak swojej gry i planuje wypuścić multiplayerowe demo oraz kolejne DLC. Zarząd najwidoczniej wciąż ma nadzieję na napędzenie sprzedaży.