Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PCPS3
Okładka MX vs. ATV: Alive (X360)

MX vs. ATV: Alive

MX vs. ATV: Alive to siódma część wyścigowej serii rozwijanej przez studio deweloperskie Rainbow.

Wyścigi | motocyklowe | quady

Okładka MX vs. ATV: Alive (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC

10maj2011

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MX vs. ATV: Alive to siódma odsłona serii wyścigowej MX vs. ATV, której początki sięgają 2001 roku. W dziele studia Rainbow po raz kolejny zasiadamy za kierownicą motocykla motocrossowego lub quada ATV i bierzemy udział w dynamicznej rywalizacji na torach pełnych skoczni oraz muld.

Gra umożliwia rywalizację zarówno w pojedynczych wyścigach, jak i mistrzostwach na szczeblu narodowym, a także międzynarodowym. Realizmowi dodaje jej fakt, że zmagania toczone są na istniejących w rzeczywistości torach i z udziałem prawdziwych gwiazd obu sportów. Do ich dyspozycji oddane zostały również wirtualne odpowiedniki prawdziwych maszyn, które w miarę rozwoju wypadków można poddać nieznacznemu tunningowi. W produkcji nie zabrakło również trybu rozgrywki sieciowej.

MX vs. ATV: Alive oferuje ulepszony silnik odpowiedzialny za fizykę. Wpływa on pozytywnie na doznania płynące ze zmagań na torze, a także jest odpowiedzialny za realistyczną deformację terenu na skutek naszej jazdy. Efektownie prezentują się również przebudowane kolizje i interakcja z pozostałymi zawodnikami. Oprócz tego autorzy dopracowali system sterowania, gdzie gracz sprawuje kontrolę zarówno nad motocyklem/quadem, jak i zawodnikiem. Dzięki niemu rozgrywka jest jeszcze bardziej intuicyjna.

Gra została wydana w niższej cenie. Koncern THQ pragnie w ten sposób zachęcić graczy do jej zakupu, a następnie rozbudowy poprzez dodatki DLC według własnych upodobań. Oferują one m.in. trasy, maszyny, tryby rozgrywki i inne elementy, urozmaicające zabawę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 336 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI MX vs. ATV: Alive

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe MX vs. ATV: Alive

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
THQ zamyka trzy studia i porzuca markę MX vs. ATV

wiadomość10 sierpnia 2011

Firmie THQ nie powodzi się ostatnio zbyt dobrze. Miniony kwartał był dla wydawcy wyjątkowo ciężki, dlatego podjęto decyzję o dużej redukcji zatrudnienia.

MX vs. ATV: Alive na PC, nowe Metro i ponad 2 miliony Homefrontów

wiadomość4 maja 2011

Na konferencji podsumowującej ubiegły rok fiskalny firmy THQ, potwierdzono pojawienie się MX vs. ATV: Alive w wersji przeznaczonej na Windowsa. Wyjaśniły się także wątpliwości, związane z tytułem sequela Metro 2033.

Wieści ze świata (Resistance 3, Stacking, Electronic Arts) 30/03/11

wiadomość30 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach w Xbox Live, dodatkach DLC do Stacking i MX vs. ATV Alive, nowym formacie płyty DVD dla Xboksa 360, a także tajemniczej produkcji MMO firmy Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Znamy datę premiery MX vs. ATV: Alive
Znamy datę premiery MX vs. ATV: Alive

wiadomość20 stycznia 2011

Gdy kilka dni temu zapowiadano grę wyścigową MX vs. ATV: Alive, nie znaliśmy jeszcze zbyt wielu szczegółów na jej temat. Dziś to się zmienia, bo firma THQ ogłosiła miesiąc premiery najnowszej odsłony swojej popularnej serii, a także zdradziła co nieco na jej temat.

MX vs. ATV: Alive taniej, ale z pociętą zawartością
MX vs. ATV: Alive taniej, ale z pociętą zawartością

wiadomość13 stycznia 2011

Firma THQ ogłosiła, że zapowiedziana przed kilkoma dniami gra MX vs. ATV: Alive będzie kosztowała w momencie wydania mniej niż standardowy tytuł premierowy, ale kosztem większej ilości płatnych dodatków DLC. Tym samym potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o planowanym nowym modelu biznesowym koncernu, który zamierza w większym stopniu skupić się na dodatkowej zawartości w swoich produkcjach.

X360
PS3
PC