Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2011, 14:33

autor: Jiker

Wieści ze świata (Resistance 3, Stacking, Electronic Arts) 30/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach w Xbox Live, dodatkach DLC do Stacking i MX vs. ATV Alive, nowym formacie płyty DVD dla Xboksa 360, a także tajemniczej produkcji MMO firmy Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach w Xbox Live, dodatkach DLC do Stacking i MX vs. ATV Alive, nowym formacie płyty DVD dla Xboksa 360, a także tajemniczej produkcji MMO firmy Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Resistance 3

Strzelanina Resistance 3, której premiera zapowiadana jest na wrzesień tego roku, zaoferuje wsparcie dla technologii 3D oraz kontrolera Move. Dodatkowo w grę zagramy z pomocą gadżetu o nazwie Sharp Shooter (wykorzystywanego już w Killzone 3). Produkcja studia Insomniac Games zostanie wydana wyłącznie na PlayStation 3.

Xbox Live

W tygodniu rozpoczynającym się 4 kwietnia wystartuje nowa promocja Xbox Live Deal of the Week (Oferta Tygodnia), w ramach której użytkownicy Xboksa 360 otrzymają szansę nabycia gier za 50% dotychczasowej ceny. Objęte zostaną nią cztery tytuły:

  • A Kingdom of Keflings – 400 punktów Microsoftu (standardowo 800 MSP);
  • Worms 2: Armageddon – 400 punktów Microsoftu (standardowo 800 MSP);
  • Worms 2: Battle Pack – 200 punktów Microsoftu (standardowo 400 MSP);
  • Raskulls – 400 punktów Microsoftu (standardowo 800 MSP).

Stacking

The Lost Hobo King – pierwszy dodatek DLC do zabawnej gry przygodowej Stacking, autorstwa studia Double Fine – zadebiutuje w ofertach serwisów Xbox Live i PlayStation Network 6 kwietnia. Jego cena ustalona została na poziomie 400 punktów Microsoftu i ok. 4 euro. W nowym epizodzie gracz pozna rodzinę Leviego – włóczęgi, który służył pomocą bohaterowi Stacking. Wujek Leviego, Rufus, spróbuje odzyskać tron w swoim królestwie, ale nie będzie mógł tego dokonać, gdyż zgubił koronę. Zadaniem uczestnika zabawy będzie odszukanie symbolu władzy

Wieści ze świata (Resistance 3, Stacking, Electronic Arts) 30/03/11 - ilustracja #1

MX vs. ATV Alive

Osoby, które zakupią grę wyścigową MX vs. ATV Alive w dniu premiery otrzymają szansę pobrania darmowego dodatku DLC. W jego skład wejdzie specjalny tor zaprojektowany przez Jamesa Stewarta – jednego z najbardziej znanych motocrossowców. Warto przy tym odnotować, że gra studia Rainbow będzie regularnie wspierana na polu zawartości. Do jej premiery dojdzie w maju tego roku, w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Xbox 360

Amerykanie, będący użytkownikami konsoli Xbox 360, przystąpią w przeciągu dwóch tygodni do testów nowego formatu płyty DVD dedykowanego konsoli firmy Microsoft. Osoby, których kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona przez giganta z Redmond, otrzymają drogą pocztową udoskonalony nośnik z zapisaną grą Halo: Reach. Jak donosi serwis Digital Foundry, deweloperzy tworzący na Xboksa 360 wykorzystują tylko 6,8 GB z 7,95 GB miejsca na standardowej płycie DVD. Dzieje się tak dlatego, że różnica przeznaczana jest na wolniejszą w odczycie "strefę wideo", w której znajdują się m.in. dane dotyczące zabezpieczeń. Microsoft zamierza zlikwidować lub zminimalizować ten obszar, co zapewniłoby twórcom 15% dodatkowego miejsca na płycie.

Crystal Dynamics

Scot Amos, były producent w studiu Visceral Games, dołączył do zespołu firmy Crystal Dynamics (Tomb Raider), bo wspomóc go we wprowadzeniu na rynek nowej, dotąd nieznanej marki. Przypominamy, że deweloper pracuje obecnie także nad restartem przygód Lary Croft.

Electronic Arts

Z informacji zawartych w ogłoszeniu firmy Electronic Arts, zamieszczonym na łamach serwisu Gamasutra, wynika, że popularny wydawca planuje produkcję tajemniczego, „monumentalnego” projektu MMO. W prace nad nim zaangażowani są rzekomo ludzie z grupy Redwood Shores, którą współtworzą m.in. studia The Sims i Visceral Games.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Battlestar Galactica Online

Kung Fu Panda 2 PS3

Kung Fu Panda 2 X360

Shift 2: Unleashed

inFamous 2

Dynasty Warriors 7

Moon Diver

NASCAR 2011: The Game

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters Wii

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters PS3

Crysis 2 PS3

Crysis 2 PC

RIFT

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Mayhem

PoxNora

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Pirates of Black Cove - Alpha Gameplay

Gramy w Mass Effect 2: The Arrival Gramy!

Shift 2 Unleashed - NfS daje radę! Gramy!

Shift 2: Unleashed

Super Monkey Ball 3D

Jurassic Park - za kulisami - dinozaury (PL)

The Darkness II - wywiad z twórcami (PL)

Free Realms

Grim Dawn - pre-alpha - walka

Mayhem

Moon Diver

Resident Evil: The Mercenaries 3D

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters