Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWWW
Okładka Battlestar Galactica Online (WWW)
OkładkaBattlestar Galactica Online (WWW)

Battlestar Galactica Online WWW

Darmowa produkcja MMO w przeglądarce nawiązująca do znanego serialu telewizyjnego w klimatach science-fiction. W grze wcielamy się w ludzi lub Cylonów i zasiadamy za sterami znanych myśliwców. Zabawa składa się ze zróżnicowanych misji głównych i wielu zadań pobocznych.

Symulacje | science fiction | zagraj za darmo | kosmiczne | seriale TV | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlestar Galactica Online Premiera WWW

7lipca2011

producent: Artplant wydawca: Bigpoint Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Battlestar Galactica Online

EVE Online

HellBlades

DarkOrbit

Battlestar Galactica Online to darmowa produkcja MMO rozgrywana z poziomu przeglądarki, którą oparto na licencji popularnego serialu science-fiction. Całość stworzyło wyspecjalizowane w tytułach tego typu studio Bigpoint.

Przez tysiąclecia cywilizacja ludzka spokojnie rozwijała się w odległym zakątku galaktyki, rozprzestrzeniając się na dwanaście planet, które nazwano potem Dwunastoma Koloniami. Jednym z czołowych osiągnięć tamtejszej społeczności było opracowanie samowystarczalnej sztucznej inteligencji. Powstałe w ten sposób cybernetyczne maszyny nazwano Cylonami. Ich bunt zapoczątkował wielką wojnę, która doprowadziła do olbrzymich strat po obu stronach konfliktu. Pewnego dnia Cyloni wycofali się, zniknęli bez śladu w przestrzeni kosmicznej i na kilkadziesiąt lat zapanował pokój. Aż do momentu, gdy cybernetyczne istoty powróciły i przypuściły atak atomowy jednocześnie na wszystkie Dwanaście Kolonii. W rezultacie rasa ludzka została niemal doszczętnie unicestwiona. Ocalało jedynie kilkadziesiąt tysięcy osób. Flota będąca ostatnim bastionem ludzkości złożona jest z podniszczonych statków cywilnych oraz jednego przestarzałego okrętu bojowego - tytułowego Battlestar Galactica. Ich ostatnią nadzieją jest podjęcie próby dotarcia do mitycznej Trzynastej Kolonii znanej jako Ziemia.

Gracze mogą wcielić się zarówno w ludzi jak i Cylonów. Całość rozgrywki przypomina kosmiczne symulatory lotu. Oznacza to, że większość czasu spędzamy za sterami statków (nie ma niestety możliwości opuszczenia kokpitu i rozprostowania nóg na pokładzie okrętów). Misje polegają m.in. na toczeniu bitew oraz wydobywaniu z asteroidów wody, tytanu czy innych potrzebnych flocie minerałów. Oczywiście, dostępne są również bardziej rozbudowane zadania poboczne. Gra jest darmowa, choć zawiera również system mikropłatności. Te ostatnie jedynie przyśpieszają jednak nasze postępy. Wszystko możemy osiągnąć poprzez samą rozgrywkę, jeśli tylko poświęcimy jej wystarczająco dużo czasu.

Grafika jest w pełni trójwymiarowa. Całość oparto na silniku Unity, co zapewnia lepszą jakość graficzną niż standardy, do których przyzwyczaiły nas typowe produkcje przelądarkowe. Bear Mcgeary (kompozytor przepięknej ścieżki dźwiękowej z serialu) nie brał niestety udziału w pracach nad grą, ale osoba, która go zastąpiła dobrze poradziła sobie z emulowaniem jego stylu.

Ostatnia modyfikacja 8 listopada 2010

Tryb gry: massive online multiplayer  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battlestar Galactica Online: Odpowiednia dla każdego wieku.