Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Black Prophecy (PC)

Black Prophecy PC

Kosmiczny symulator bojowy zrealizowany w konwencji MMO. Wcielamy się w przedstawiciela jednej z dwóch różnych ras, wykonując misje, przystępując do klanów i budując własne statki kosmiczne.

Symulacje | science fiction | zagraj za darmo | kosmiczne | MMO

PC Windows
Okładka Black Prophecy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21marca2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Prophecy to reprezentant gatunku space-simów przeznaczony do rozgrywki sieciowej z udziałem setek graczy. Sposób prezentacji rozgrywki, zastosowany w Black Prophecy, przypomina inną produkcję z tego gatunku, a mianowicie EVE Online. Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialne jest studio developerskie Reakktor Media, czyli to samo, które w przeszłości opracowało dwie części innego reprezentanta MMO - Neocrona.

Akcja Black Prophecy rozgrywa się w odległej przyszłości, a mianowicie w XXVI stuleciu. Podbój kosmosu stał się faktem, lecz obecnie jedynie kilka kolonii kontrolowanych jest przez zwykłych ludzi. Prawdziwą władzę nad wszechświatem sprawują bowiem dwie frakcje. Mowa tu o cybernetycznie udoskonalonych ludziach z ugrupowania o nazwie Tyi oraz Genides, którzy z kolei zdecydowali się oprzeć swój rozwój na dokonywaniu zmian biogenetycznych.

Chęć dalszej ekspansji doprowadza obie frakcje w nowe regiony wszechświata. Okazuje się jednak, iż tereny te znajdują się pod kontrolą pewnej pradawnej rasy, która zdaje się nie tolerować innych form życia. Właściwa gra wymusza na nas konieczność przyłączenia się do jednej ze wspomnianych wyżej frakcji, czyli Tyi lub Genides. Stajemy do nierównej walki o przetrwanie, próbując ustalić powody, dla których rasa Obcych w tak agresywny sposób zareagowała na obecność innych inteligentnych form życia. Fabuła Black Prophecy przygotowana została w ścisłej współpracy ze znanym niemieckim pisarzem science-fiction, Michaelem Marrakiem.

Naszym głównym zajęciem staje się wykonywanie różnorakich misji. W zależności od dokonanego wyboru, możemy bawić się w pojedynkę, bądź też przystępować do klanów. W tym drugim przypadku dbamy już nie tylko o własne interesy, ale także walczymy o wspólne dobro całego ugrupowania. Warto w tym miejscu nadmienić, iż nasze osiągnięcia w istotny wpływają na dalszy rozwój wydarzeń w całym uniwersum gry. Poszczególne klany mogą wchodzić w posiadanie stacji kosmicznych, wykorzystywać je jako bazy, a także ciągle je ulepszać i modyfikować.

Do przemieszczania się po przestrzeni kosmicznej używamy różnorakich statków. Są to zarówno niewielkie myśliwce, jak i potężne krążowniki. Sporym atutem Black Prophecy jest możliwość dostosowania wyglądu i cech statku do własnych upodobań i potrzeb. W tym celu wykorzystujemy nabywane moduły, części oraz nowe bronie. Liczba możliwych kombinacji jest tu praktycznie nieograniczona.

Black Prophecy napędzany jest przez nowoczesny silnik graficzny, dzięki któremu jesteśmy w stanie swobodnie eksplorować przestrzeń kosmiczną, podziwiając szczegółowo wykonane obiekty (stacje kosmiczne, pola asteroid, planety itp.), a także brać udział w epickich bitwach z udziałem nawet kilkuset osób. Nie zapomniano też o soundtracku o orkiestralnym brzmieniu. Stanowi on świetnie dopełnienie dla przedstawianych na ekranie wydarzeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Gry podobne do Black Prophecy

Wymagania wiekowe Black Prophecy

12+

Wymagania sprzętowe Black Prophecy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Portal 2, SOCOM 4, Alone in the Dark) 26/05/11

wiadomość26 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o końcu konsolowego Age of Conan, darmowej muzyce z Portal 2, przejęciu Direct2Drive przez GameFly, a także potencjalnym wznowieniu Alone in the Dark: The New Nightmare. Zapraszamy do lektury.

Wystartowało kosmiczne MMO Black Prophecy

wiadomość22 marca 2011

Mamy dobre wieści dla miłośników kosmicznych symulatorów. Właśnie wystartowała bowiem europejska wersja darmowego MMO Black Prophecy.

Wieści ze świata (XCOM, Final Fantasy, Shenmue) 1/03/11

wiadomość1 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskiej becie Black Prophecy, dewelopingu kontrowersyjnego wznowienia XCOM, sprzedaży Super Meat Boy’a, a także wstrzymaniu prac nad platformą Jungle. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11
Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11

wiadomość28 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie beta testów APB: Reloaded, nowych wojownikach w Mortal Kombat, sprzedaży konsol Nintendo, przyszłości marki Enslaved, a także darmowym prezencie dla nabywców Magicki. Zapraszamy do lektury.

Black Prophecy - otwarta beta coraz bliżej
Black Prophecy - otwarta beta coraz bliżej

wiadomość7 stycznia 2011

Od wielu miesięcy było cicho o Black Prophecy, czyli kosmicznej grze MMO studia Reakktor Media. Okazuje się, że twórcy przez ten czas nie próżnowali i już wkrótce ruszyć mają otwarte beta testy.