Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2011, 14:25

Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie beta testów APB: Reloaded, nowych wojownikach w Mortal Kombat, sprzedaży konsol Nintendo, przyszłości marki Enslaved, a także darmowym prezencie dla nabywców Magicki. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie beta testów APB: Reloaded, nowych wojownikach w Mortal Kombat, sprzedaży konsol Nintendo, przyszłości marki Enslaved, a także darmowym prezencie dla nabywców Magicki. Zapraszamy do lektury.

Trinity: Souls of Zill O'll

Gra z gatunku action/RPG o tytule Trinity: Souls of Zill O'll, wyprodukowana wyłącznie na PlayStation 3, zadebiutuje na europejskim rynku 11 lutego, poinformował wydawca, firma Tecmo Koei. W produkcji, stworzonej przez studio deweloperskie Omega Force (seria Dynasty Warriors), gracz weźmie udział w nieliniowej przygodzie trzech wojowników – maga Aleusa, barbarzyńcy Dagzy’ego oraz zabójczyni Selene.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11 - ilustracja #1

Dynasty Warriors 7

Tecmo Koei ujawniło również, że w okolicach premiery gry akcji Dynasty Warriors 7 do oferty Xbox Live i PlayStation Network trafi darmowe DLC dedykowane tej produkcji. W jego skład wejdą dodatkowe kostiumy dla wszystkich grywalnych postaci, przeniesionych do „siódemki” z poprzedniej odsłony serii. Jednocześnie przedstawiciele firmy poinformowali, że nie będzie to jedyny dodatek, w jaki będą mogli zaopatrzyć się przyszli nabywcy DW7 (niektóre z nich będą jednak płatne).

APB: Reloaded

Zamknięte beta testy sieciowej strzelaniny APB: Reloaded wystartują pod koniec lutego. Informację przekazała firma K2 Network, zarządzająca serwisem GamersFirst, za pośrednictwem którego przeprowadzona zostanie premiera odnowionej wersji APB. Oryginał został stworzony przez studio Real Time Worlds. Do jego premiery doszło na przełomie czerwca i lipca 2010 roku. W połowie września tego samego roku serwery gry zostały wyłączone.

Magicka

Wszystkie osoby, które nabędą grę Magicka przed 31 stycznia, otrzymają darmowy dostęp do pierwszego dodatku DLC dedykowanego produkcji studia Arrowhead Games. W skład Wizard's Survival Kit wchodzi kapelusz czarodzieja, miecz (Sharp Sword), laska (Staff +1), a także nowy czar (Meteor Shower). Przypominamy, że Magicka trafiła do sprzedaży przed kilkoma dniami, za sprawą serwisów dystrybucji cyfrowej (m.in. Steam). W ciągu pierwszych 24 godzin sprzedała się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11 - ilustracja #2

Mortal Kombat

Najnowszy zwiastun gry walki Mortal Kombat okazał się źródłem wieści na temat trzech kolejnych wojowników, w których wcielimy się w nowym dziele Eda Boona i jego studia NetherRealm. Wszystkich fanów serii ucieszy zapewne informacja, że znaleźli się wśród nich: Liu Kang, Baraka oraz Ermac. Premiera MK już w kwietniu, w wersjach X360 i PS3. Będzie się działo.

Nintendo

Firma Nintendo uzupełniła wczorajszy raport poświęcony wynikom finansowym osiągniętym w ostatnim kwartale ubiegłego roku o szczegóły na temat sprzedaży Wii i DS-a. Okazuje się, że do końca 2010 roku na całym świecie sprzedało się odpowiednio 84,6 mln i 144,6 mln sztuk obu platform.

Dead Space 2

Do oferty Xbox Live i PlayStation Network trafiły premierowe dodatki DLC do survival horroru Dead Space 2. W skład Hazard Pack, Martial Law Pack i Supernova Pack wchodzą specjalne bronie oraz zbroje, zwiększające możliwości Isaaca Clarke’a (ich dokładny opis znajdziecie m.in. w tym miejscu). Każdy z dodatków kosztuje 400 punktów MS/ 4,99 euro.

Black Prophecy

Firma gamigo nabyła prawa do kosmicznej gry MMO Black Prophecy, a także przejęła 19,9% udziałów w studiu deweloperskim Reakktor Media (pozostałe akcje należą do jego prezesa, Kirka Lenke). Dzięki temu obie strony będą mogły współpracować nad rozwojem BP bez ograniczeń i w sposób zdecydowanie bardziej bezpośredni. Od pewnego czasu gra znajduje się w zamkniętej becie. Natomiast niedługo wkroczy w fazę testów otwartych.

Enslaved: Odyssey to the West

Firma Namco Bandai uważa, że słaba sprzedaż przygodowej gry akcji Enslaved: Odyssey to the West (X360, PS3), wcale nie musi oznaczać rezygnacji z wyprodukowania kolejnych odsłon przygód Monkey’a i Trip. Co prawda póki co dyskutowanie o kontynuacji nie ma większego sensu, aczkolwiek wydawca uważa, że wysoka jakość „jedynki” zdecydowanie przemawia za tym, by historia przedstawiona w grze studia Ninja Theory doczekała się rozwinięcia. Enslaved zadebiutowało na rynku w październiku 2010 roku. Do tej pory gra sprzedała się w liczbie około 500 tysięcy egzemplarzy.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11 - ilustracja #3

Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers

Rezultatem sprzedaży na takim samym poziomie, co Enslaved, może się pochwalić karcianka Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers w wersji na Xboksa 360 (premiera w czerwcu 2009 roku, wyłącznie za sprawą Xbox Live Arcade). Produkcja studia Stainless Games w późniejszym czasie trafiła również na PC (czerwiec 2010 roku) oraz PlayStation 3 (listopad 2010 roku).

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies

Wynik dwa razy lepszy, bo na poziomie 1 miliona egzemplarzy (aczkolwiek wyłącznie w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie seria ta cieszy się mniejszą popularnością niż w Japonii), osiągnęła gra z gatunku jRPG, Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies na Nintendo DS.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Next Big Thing

L.A. Noire PS3

L.A. Noire X360

Test Drive Unlimited 2

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution

Guild Wars 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

EVE Online - Incursion #2

Crysis 2 - Demo movie

Gramy w Ghost Trick: Phantom Detective Gramy!

Gramy w Dead Space 2 - multiplayer Gramy!

Komentarz: wygraj Profesora Laytona! Gramy!

Age of Empires Online - Egipcjanie

Dance Paradise

Darkspore - Hero Editor

Lord of Arcana

Motorstorm Apokalipsa

Ridge Racer 3DS

Catherine - erotyczny thriller po japońsku Gramy!

Final Fantasy Versus XIII

Shogun 2: Total War - bitwy (PL)

Operation Flashpoint: Red River - Z dziennika dewelopera #1 (PL)

gry