Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Trinity: Souls of Zill O'll (PS3)
OkładkaTrinity: Souls of Zill O'll (PS3)

Trinity: Souls of Zill O'll PS3

RPG akcji, w którym przemierzamy świat fantasy, staczamy walki z potężnymi potworami i zbieramy różne elementy ekwipunku. Za opracowanie gry odpowiadają autorzy sagi "Dynasty Warriors".

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trinity: Souls of Zill O'll Premiera PS3

26czerwca2010

producent: Omega Force wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trinity: Souls of Zill O'll

Demon's Souls (2009)

The Elder Scrolls V: Skyrim

Sacred 2: Fallen Angel

Trinity: Souls of Zill O'll jest przedstawicielem gatunku RPG-ów akcji. Za przygotowanie tej produkcji odpowiada studio deweloperskie Omega Force, a więc autorzy bardzo popularnej serii Dynasty Warriors.

Akcja omawianej gry toczy się w krainie fantasy o nazwie Zill O'll, która pojawiała się już w poprzednich odsłonach cyklu Trinity. W trakcie zabawy śledzimy losy trójki dzielnych bohaterów, których ścieżki życia w pewnym momencie krzyżują się. Rozgrywka ma nieliniowy charakter, całość wypełniona jest licznymi questami pobocznymi, a podejmowane w trakcie zabawy decyzje mają zasadniczy wpływ na wygląd zakończenia gry.

Dostępne postaci to mag Aleus, barbarzyńca Dagzy oraz zabójczyni Selene. Ważną cechą gry jest to, że pomiędzy bohaterami możemy się do woli przełączać, przekazując kontrolę nad nieaktywnymi postaciami sztucznej inteligencji. Podobnie jak w wielu innych RPG-ach, ważną rolę odgrywa sukcesywne podnoszenie umiejętności członków drużyny oraz wyposażanie ich w coraz lepsze elementy ekwipunku.

Na naszej drodze stają ciekawie zaprojektowane potwory, wśród których nie brakuje bestii inspirowanych mitologią grecką i rzymską, jak chociażby potężnych cyklopów, które w grze spełniają funkcję bossów. Niewątpliwą zaletą Souls of Zill O'll jest w pełni interaktywne otoczenie. Wykonując odpowiednie akcje możemy nabywać nowe bronie, odblokowywać alternatywne przejścia czy zastawiać na wrogów pułapki (np. tworząc lodowisko).

Oprawa wizualna gry prezentuje wysoki poziom wykonania. Na ekranie w danym momencie widocznych jest nawet kilkadziesiąt różnych potworów, odpalanym czarom towarzyszą ciekawe efekty specjalne, a walki toczone są w bardzo zróżnicowanym środowisku (między innymi wewnątrz rozległych lodowych jaskiń).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Trinity: Souls of Zill O'll: 16+