Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPX360PS3
Okładka Dynasty Warriors 7 (PSP)

Dynasty Warriors 7

Kolejna część jednej z najpopularniejszych serii konsolowych slasherów. Największymi atutami tej pozycji jest jak zwykle dynamiczna akcja i możliwość zmierzenia się z setkami przeciwników w jednej bitwie.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | Chiny | podzielony/wspólny ekran | Opowieści o Trzech Królestwach

Okładka Dynasty Warriors 7 (PSP)

data premiery gry:

10mar2011

PS3 X360

10kwi2012

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors 7 kontynuuje znany konsolowy cykl slasherów, w których wcielając się w odważnego wojownika stawiamy czoła setkom nacierającym ze wszystkich stron przeciwnikom. Najnowsza odsłona nie wprowadza rewolucyjnych zmian, stanowiąc doskonałą propozycję przede wszystkim dla fanów serii. Za przygotowanie tej produkcji ponownie zabrało się studio Omega Force, a wydawcą jest firma Koei.

W przeciwieństwie do poprzedniczek, fabuła w Dynasty Warriors 7 bardziej przypomina filmowe doświadczenie. Przejmujemy kontrolę nad jednym z kilku dostępnych bohaterów należących do któregoś z czterech klanów: Shu, Wu, Wei lub Jin. W trakcie rozgrywki poznajemy intencje i motywy każdego z nich, a historia koncentruje się na losach całej grupy, a nie pojedynczej jednostki. Dzięki temu nie mamy wrażenia, że wszystko kręci się jedynie wokół głównego bohatera. Poszczególne wydarzenia możemy lepiej zrozumieć za sprawą efektownie zrealizowanych przerywników filmowych.

Rozgrywka w głównej mierze dalej opiera się na pokonywaniu kolejnych etapów i eliminowaniu wrogów. Do wyboru otrzymaliśmy wiele rodzajów broni o różnorodnych właściwościach. Możliwe jest dzierżenie dwóch sztuk naraz i zmienianie ich w czasie rzeczywistym, co może prowadzić do specjalnych ataków znanych jako Switch Attack. System walki nie jest zbyt skomplikowany i opiera się na prostych kombinacjach kilku przycisków, które prowadzą do długich i skutecznych combosów.

Alternatywą dla głównego trybu fabularnego jest Conquest Mode, oferujący możliwość swobodnej eksploracji Chin – również w trybie sieciowej lub lokalnej kooperacji. Postępy w grze powodują odblokowywanie nowych postaci, a także otwierają możliwość kupowania i ulepszania broni. Oprawa graficzna prezentuje się przeciętnie jak na możliwości docelowych platform. Jedynym jej atutem wydaje się być duża liczba wyświetlanych na ekranie jednostek, gdyż już poziom ich wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 7

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dynasty Warriors 7

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11
Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11

wiadomość28 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie beta testów APB: Reloaded, nowych wojownikach w Mortal Kombat, sprzedaży konsol Nintendo, przyszłości marki Enslaved, a także darmowym prezencie dla nabywców Magicki. Zapraszamy do lektury.

Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011
Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011

wiadomość21 stycznia 2011

Firma Galapagos Interactive, która rozpoczęła działalność na polskim rynku gier we wrześniu 2010 roku, została wyłącznym wydawcą tytułów Black Bean Games, Tecmo Koei i Lace Mamba w Polsce. Wraz z powyższą informacją światło dzienne ujrzały szczegóły planu wydawniczego firmy na 2011 rok, w którym znalazła się jedna niespodzianka w postaci gry rajdowej WRC 2011.

Dynasty Warriors 7 z trybem kooperacji, lecz bez edytora postaci
Dynasty Warriors 7 z trybem kooperacji, lecz bez edytora postaci

wiadomość17 stycznia 2011

Europejska premiera chodzonej bijatyki Dynasty Warriors 7, osadzonej w realiach starożytnych Chin (Epoka Trzech Królestw), zbliża się nieubłagalnie. Najwyższy zatem czas, abyśmy poznali nieco więcej szczegółów o produkcji. Do podobnego wniosku doszła redakcja fanowskiego serwisu KoeiWarriors, która postanowiła zebrać najistotniejsze informacje na temat Dynasty Warriors 7.

Ujawniono datę premiery Dynasty Warriors 7
Ujawniono datę premiery Dynasty Warriors 7

wiadomość29 grudnia 2010

Fani jednej z najbardziej popularnych chodzonych bijatyk na konsolach niedługo doczekają się jej kolejnej odsłony. Mowa o Dynasty Warriors 7 – grze zapowiedzianej we wrześniu, na której wydanie nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Dynasty Warriors 7 zapowiedziane tylko na PS3
Dynasty Warriors 7 zapowiedziane tylko na PS3

wiadomość17 września 2010

Fani jednej z najpopularniejszych konsolowych serii chodzonych bijatyk - Dynasty Warriors, za sprawą trwających właśnie targów Tokyo Game Show doczekali się zapowiedzi siódmej jej części.

PS3
X360
PSP