Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PSP
Okładka Dynasty Warriors 7 (PS3)
OkładkaDynasty Warriors 7 (PS3)

Dynasty Warriors 7

Kolejna część jednej z najpopularniejszych serii konsolowych slasherów. Największymi atutami tej pozycji jest jak zwykle dynamiczna akcja i możliwość zmierzenia się z setkami przeciwników w jednej bitwie.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | Chiny | podzielony/wspólny ekran | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors 7 Premiera

10mar2011

PS3 X360

10kwi2012

PSP

Dynasty Warriors 7 kontynuuje znany konsolowy cykl slasherów, w których wcielając się w odważnego wojownika stawiamy czoła setkom nacierającym ze wszystkich stron przeciwnikom. Najnowsza odsłona nie wprowadza rewolucyjnych zmian, stanowiąc doskonałą propozycję przede wszystkim dla fanów serii. Za przygotowanie tej produkcji ponownie zabrało się studio Omega Force, a wydawcą jest firma Koei.

W przeciwieństwie do poprzedniczek, fabuła w Dynasty Warriors 7 bardziej przypomina filmowe doświadczenie. Przejmujemy kontrolę nad jednym z kilku dostępnych bohaterów należących do któregoś z czterech klanów: Shu, Wu, Wei lub Jin. W trakcie rozgrywki poznajemy intencje i motywy każdego z nich, a historia koncentruje się na losach całej grupy, a nie pojedynczej jednostki. Dzięki temu nie mamy wrażenia, że wszystko kręci się jedynie wokół głównego bohatera. Poszczególne wydarzenia możemy lepiej zrozumieć za sprawą efektownie zrealizowanych przerywników filmowych.

Rozgrywka w głównej mierze dalej opiera się na pokonywaniu kolejnych etapów i eliminowaniu wrogów. Do wyboru otrzymaliśmy wiele rodzajów broni o różnorodnych właściwościach. Możliwe jest dzierżenie dwóch sztuk naraz i zmienianie ich w czasie rzeczywistym, co może prowadzić do specjalnych ataków znanych jako Switch Attack. System walki nie jest zbyt skomplikowany i opiera się na prostych kombinacjach kilku przycisków, które prowadzą do długich i skutecznych combosów.

Alternatywą dla głównego trybu fabularnego jest Conquest Mode, oferujący możliwość swobodnej eksploracji Chin – również w trybie sieciowej lub lokalnej kooperacji. Postępy w grze powodują odblokowywanie nowych postaci, a także otwierają możliwość kupowania i ulepszania broni. Oprawa graficzna prezentuje się przeciętnie jak na możliwości docelowych platform. Jedynym jej atutem wydaje się być duża liczba wyświetlanych na ekranie jednostek, gdyż już poziom ich wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Dynasty Warriors 7 cena w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 7

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dynasty Warriors 7 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PS3
X360
PSP