Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2011, 13:34

autor: Jiker

Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011

Firma Galapagos Interactive, która rozpoczęła działalność na polskim rynku gier we wrześniu 2010 roku, została wyłącznym wydawcą tytułów Black Bean Games, Tecmo Koei i Lace Mamba w Polsce. Wraz z powyższą informacją światło dzienne ujrzały szczegóły planu wydawniczego firmy na 2011 rok, w którym znalazła się jedna niespodzianka w postaci gry rajdowej WRC 2011.

Firma Galapagos Interactive, która rozpoczęła działalność na polskim rynku gier we wrześniu 2010 roku, została wyłącznym wydawcą tytułów Black Bean Games, Tecmo Koei i Lace Mamba w Polsce. Wraz z powyższą informacją światło dzienne ujrzały szczegóły planu wydawniczego firmy na 2011 rok, w którym znalazła się jedna niespodzianka w postaci gry rajdowej WRC 2011, która zostanie spolonizowana kinowo zarówno na PC jak i konsolach.

Zanim jednak przejdziemy do tematu kontynuacji ubiegłorocznego WRC: FIA World Rally Championship, przedstawiamy aktualny plan wydawniczy Galapagos Interactive na ten rok:

  • Warriors: Legends of Troy (PS3, X360) – premiera 4 marca (wersja językowa: angielska);
  • Dynasty Warriors 7 (PS3, X360) – premiera 25 marca (wersja językowa: angielska);
  • Lucius (PC) – premiera w kwietniu (wersja językowa: polska, napisy);
  • Clones (PC) – premiera w kwietniu (wersja językowa: polska, napisy);
  • Mel B Dance Party (PS3, X360, Wii) – premiera w czerwcu;
  • SBK 2011 (PC, PS3, X360) – premiera w czerwcu (wersja językowa: PC – polska, napisy; konsole – angielska);
  • The Pit: Dog Eat Dog (PC, PS3, X360) – premiera w sierpniu (wersja językowa: PC – polska, napisy; konsole – angielska);
  • MX - FIM Motocross World Championship (PC, PS3, X360) – premiera w drugiej połowie 2011 roku (wersja językowa: PC – polska, napisy; konsole – angielska);
  • WRC 2011 (PC, PS3, X360) – premiera w drugiej połowie 2011 roku (na wszystkich platformach polska wersja, napisy).

Więcej szczegółów na temat poszczególnych tytułów oraz planów związanych z ich premierą w Polsce poznamy w momencie uruchomienia oficjalnej strony internetowej firmy Galapagos Interactive (do czego powinno dojść niebawem).

Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011  - ilustracja #1

Ubiegłoroczne WRC: FIA World Rally Championship

Najwięcej emocji spośród wszystkich wymienionych wyżej pozycji wzbudza wspomniane już WRC 2011. Jest tak z jednej prostej przyczyny – dotąd o grze nie wspominali nawet jej twórcy, w związku z czym można z wielką dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że do jej oficjalnej zapowiedzi doszło właśnie poprzez publikację planu wydawniczego Galapagos Interactive.

Sam plan wydania WRC 2011 nie jest jednak wielkim zaskoczeniem. Swego czasu w Sieci można było bowiem znaleźć potwierdzenie informacji, wedle której firma Black Bean Games nabyła prawa do licencji WRC na trzy kolejne lata (2010-2012). W związku z powyższym mogliśmy spodziewać się, że wydawanie kolejnych odsłon w rocznych odstępach czasu będzie głównym celem twórców oraz wydawcy.

Przypominamy jednocześnie, że wydane w październiku WRC: FIA World Rally Championship okazało się solidną produkcją, która choć nie ustrzegła się błędów, potrafiła przypaść do gustu graczom spragnionym rajdów WRC. Jeśli tylko producenci ze studia Milestone wyeliminują zawarte w niej błędy, w nasze ręce trafi produkcja godna swego miana.