Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Clones (PC)

Clones: Planeta Klonów PC

Clones

Clones to tytuł koncepcyjnie zbliżony do kultowego Lemmings. Rozgrywka polega na bezpiecznym przeprowadzaniu jak najliczniejszej grupy podopiecznych przez serię niebezpiecznych poziomów.

Logiczne | platformówki | edukacyjne | indie

PC Windows
Okładka Clones (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2010

27maja2011

pudełko PL

Clones to produkcja skierowana do wszystkich graczy, którzy lubią wysilać swoje szare komórki. Gra oparta jest na tych samych zasadach co legendarne Lemmings. Zabawa polega na bezpiecznym przeprowadzeniu – z jednego punktu mapy do drugiego – jak najliczniejszej grupy tytułowych klonów. Wraz z postępami w grze kolejne wyzwania stają się coraz trudniejsze i na planszach pojawia się coraz więcej miejsc, w których kierowane przez gracza klony mogą zginąć (na przykład doły wypełnione wodą lub lawą). Tytułowe stworki mają unikalną zdolność pozwalającą im przybierać dowolne kształty i wykonywać przeróżne akcje (np. wiercić dziury w podłożu, czy budować schody), dzięki czemu są w stanie przebrnąć przez wszelkie przeszkody terenowe.

Planeta Klonów – świat, w którym dzieje się akcja gry – została podzielona na pięć różnorodnych regionów, takich jak obszary zlodowaciałe lub pustynne. Tryb gry dla pojedynczego gracza oferuje sto pięćdziesiąt plansz, a wbudowany w grze edytor pozwala tworzyć kolejne lokacje do zabawy. Rozrywkę wzbogaca jedenaście walk z Mistrzami Klonów – bossami. W trybie wieloosobowym istnieje możliwość potyczki (na jednej z pięćdziesięciu plansz) szesnastu graczy na raz.

Wiele opcji dodatkowych można odblokować w miarę postępu w grze - są to na przykład nowe poziomy, dekoracje, czy ozdoby dla Klonów (okulary albo doklejane wąsy). Własnoręcznie zaprojektowane poziomy, lub mapy innych graczy można ściągnąć ze strony internetowej gry. Widnieje tam również światowy ranking miłośników tej produkcji. Ładna, kolorowa grafika i zabawne animacje sprawiają, że Clones to zabawa dla całej rodziny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do Clones: Planeta Klonów

Wymagania wiekowe Clones

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Clones: Planeta Klonów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4Ti4400 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011
Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011

wiadomość21 stycznia 2011

Firma Galapagos Interactive, która rozpoczęła działalność na polskim rynku gier we wrześniu 2010 roku, została wyłącznym wydawcą tytułów Black Bean Games, Tecmo Koei i Lace Mamba w Polsce. Wraz z powyższą informacją światło dzienne ujrzały szczegóły planu wydawniczego firmy na 2011 rok, w którym znalazła się jedna niespodzianka w postaci gry rajdowej WRC 2011.