Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Swarm (X360)

Swarm

Swarm jest logiczno-zręcznościową grą stworzoną przez kanadyjskie studio Hothead Games. Gracze mają za zadanie pomóc ruchliwym, ale niezmiernie głupim stworkom, zwanym Swarmitami, zebrać fragmenty kodu DNA rozrzucone na kilkudziesięciu planszach.

Zręcznościowe

Okładka Swarm (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC

22mar2011

PS3

23mar2011

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Swarm to zabawna gra logiczno-zręcznościowa, którą stworzył niezależny deweloper Hothead Games. Kanadyjskie studio znane jest z gier Penny Arcade Adventures oraz DeathSpank (stworzonej przy współpracy z Ronem Gilbertem, współtwórcą Monkey Island). ProjektSwarm został doceniony na konkursie zorganizowanym przez Telefilm Canada.

W Swarm gracze przejmują kontrolę nad pięćdziesięcioma stworkami nazwanymi Swarmite, które są niezwykle odważne i ruchliwe, ale niestety niezmiernie głupie. Istoty kojarzące się z klasycznymi Lemmingami ruszają w niebezpieczną misję i z chęcią poświęcą swoje życie dla dobra sprawy. Uczestnik zabawy musi zadbać o to, aby ich poświęcenie nie poszło na marne, co w praktyce sprowadza się do rozwiązywania zagadek i pokonywania kolejnych przeciwności na poszczególnych poziomach.

Bohaterowie produkcji dysponują szerokim wachlarzem umiejętności – mogą biegać skakać, spychać i ciągnąć przedmioty, wspinać się i robić mnóstwo innych rzeczy. Wszystko po to, aby zebrać bezcenne fragmenty DNA rozrzucone na kolejnych mapach. Aby zaliczyć dany poziom, gracz musi zachować przy życiu co najmniej jednego Swarmite’a, co wydaje się łatwe, ale nie zawsze tak jest, gdyż autorzy przygotowali szereg wymyślnych pułapek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Swarm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Swarm

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Swarm – nowa gra twórców DeathSpank już w sprzedaży

wiadomość24 marca 2011

Ekipa ze studia Hothead Games stara się rozśmieszać graczy już od kilku lat. Najnowszą propozycją producenta znanego z adaptacji Penny Arcade i świetnej miniserii DeathSpank jest Swarm, czyli radosna wariacja na temat Lemmingów. Gra została wydana wczoraj na Xboksie 360 i wkrótce trafi także na konsolę PlayStation 3.

Wieści ze świata (Crysis 2, MotorStorm Apocalypse, NGP) 17/03/11

wiadomość17 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze MotorStorm Apokalipsa, dalszym ciągu sporu sądowego pomiędzy Activision, EA i założycielami Infinity Ward, ścieżce dźwiękowej Crysis 2, a także potencjalnej cenie NGP. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Crysis 2, LittleBigPlanet 2, SSX: Deadly Descents) 4/02/11
Wieści ze świata (Crysis 2, LittleBigPlanet 2, SSX: Deadly Descents) 4/02/11

wiadomość4 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o reklamie Sony Ericsson Xperia Play, dodatkowym poziomie w demie Crysis 2, nadciągającej aktualizacji LittleBigPlanet 2, a także zbliżających się premierach oryginalnych gier Swarm i Stacking. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Operation Flashpoint: Red River, Bungie) 19/11/10
Wieści ze świata (Dead Space 2, Operation Flashpoint: Red River, Bungie) 19/11/10

wiadomość19 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Dead Space 2, opóźnieniu premiery BattleBlock Theater, zwiastunie Operation Flashpoint: Red River, o poszukiwaniach beta-testerów nowej gry Bungie, a także Kingdom Under Fire II w wersji na PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

Twórcy DeathSpank zapowiadają grę Swarm
Twórcy DeathSpank zapowiadają grę Swarm

wiadomość18 czerwca 2010

Studio Hothead Games, odpowiedzialne między innymi za nadchodzącą grę DeathSpank, pracuje nad nowym projektem. W produkcji zatytułowanej Swarm otrzymamy kontrolę nad 50 nieustraszonymi potworkami, które będą gotowe poświęcić życia dla dobra sprawy. Tytuł pojawi się na początku przyszłego roku w dystrybucji cyfrowej na kilku platformach.

PC
PS3
X360