Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2011, 14:34

Wieści ze świata (Crysis 2, MotorStorm Apocalypse, NGP) 17/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze MotorStorm Apokalipsa, dalszym ciągu sporu sądowego pomiędzy Activision, EA i założycielami Infinity Ward, ścieżce dźwiękowej Crysis 2, a także potencjalnej cenie NGP. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze MotorStorm Apokalipsa, dalszym ciągu sporu sądowego pomiędzy Activision, EA i założycielami Infinity Ward, ścieżce dźwiękowej Crysis 2, a także potencjalnej cenie NGP. Zapraszamy do lektury.

Swarm

Studio UTV Ignition Entertainment poinformowało o ukończeniu prac nad konsolowymi wersjami Swarm – zabawnej gry logiczno-zręcznościowej utrzymanej w duchu klasycznych Lemmingów. Produkcja zadebiutuje na Xbox Live oraz PlayStation Network 23 marca i w zależności od wersji będzie kosztować 1200 punktów Microsoftu lub ok. 13 euro.

Wieści ze świata (Crysis 2, MotorStorm Apocalypse, NGP) 17/03/11 - ilustracja #1

MotorStorm Apocalypse

Pomimo obaw co do możliwości opóźnienia europejskiej premiery gry wyścigowej MotorStorm Apocalypse, firma Sony Computer Entertainment udostępniła najnowszą produkcję studia Evolution zgodnie z planem. W naszym kraju gra ukazała się pod tytułem MotorStorm Apokalipsa (w sugerowanej cenie 239,90 złotych), w pełnej polskiej wersji językowej opracowanej w ramach programu Lokalizacje 2.0.

Activision/Electronic Arts/Infinity Ward

Sędziowie oceniający proces sądowy pomiędzy firmami Activision, Electronic Arts i założycielami studia Infinity Ward (tworzącymi obecnie ekipę Respawn Entertainment) stwierdzili, że może on wkroczyć w kolejną fazę. Odrzucono w ten sposób prośbę EA o jego przerwanie, w czym zresztą pomocne okazały się rzekomo mocne dowody przedstawione przez Activision. Przypominamy, że sprawa toczy się od ubiegłego roku, kiedy to szeregi Infinity Ward (czyli zespołu odpowiedzialnego za stworzenie cyklu Call of Duty) opuścili założyciele tego studia, a wkrótce potem podążyła za nimi większość liczących się członków tej ekipy. Złożyli oni następnie pozew przeciwko firmie Activision, a ta nie pozostała im dłużna opowiadając kontrpozwem. W grudniu wydawca wytoczył swoje prawnicze działa również przeciwko EA, czyli firmie która ma wydać nową grę byłych pracowników Infinity Ward. Według Activision ludzie z EA po kryjomu zorganizowali spotkanie z szefami Infinity Ward, na którym mieli przekonywać ich do odejścia z IW i założenia nowego studia.

Crysis 2

Koncern Electronic Arts ujawnił, że kompozytorem ścieżki dźwiękowej do strzelaniny Crysis 2 jest Hans Zimmer, uznany artysta, mający na koncie muzykę do wielu gier i filmów (Incepcja, Gladiator, Mroczny Rycerz). Crysis 2 ukaże się w Polsce 25 marca bieżącego roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach.

Wieści ze świata (Crysis 2, MotorStorm Apocalypse, NGP) 17/03/11 - ilustracja #2

Steam

Steam Guard, nowa funkcja Steam i narzędzi Steamworks, zwiększająca poziom bezpieczeństwa usługi, wychodzi z fazy beta testów, dzięki czemu z jej ostatecznej wersji korzystają już wszyscy użytkownicy. Przypominamy, że Steam Guard pozwala powiązać konto na Steam z konkretnym PC, zamykając tym samym dostęp do niego z poziomu nieuprawnionych komputerów (muszą one zostać każdorazowo dodane przez użytkownika). System robi użytek z technologii Intel Identity Protection, dostarczanej wraz z procesorami Intel Core drugiej generacji.

NGP

W ankiecie zatytułowanej „Ubisoft- NGP concept- US Adults”, przygotowanej przez firmę Toluna na zlecenie francuskiego wydawcy Ubisoft, poruszony został temat ceny NGP – nowej konsoli przenośnej firmy Sony. Z zawartych w niej informacji wynika, że platforma wyposażona w WiFi ma kosztować 250 dolarów, natomiast model ze wsparciem dla technologii 3G zostanie wyceniony na 350 dolarów. Oczywiście podane kwoty nie są oficjalne. Firma Sony nie podjęła się ich zweryfikowania.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dead Island

Mass Effect 2: The Arrival

Assassin's Creed: Brotherhood

Batman: Arkham City

Spiral Knights

Anarchy Reigns

Ghostbusters: Sanctum of Slime

Hoard

L.A. Noire

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Battlefield 3 - gameplay

Gramy w Motorstorm Apocalypse Gramy!

Batman: Arkham City - gameplay

Crysis 2

Dragon Age: Legends

Prey 2

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

gry