Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Anarchy Reigns (X360)

Anarchy Reigns

Max Anarchy

Anarchy Reigns to niezwykle dynamiczna i zwariowana gra akcji z rozbudowanym trybem sieciowym, stworzona przez Platinum Games. Gracze wcielają się w potężnych wojowników, którzy walczą na arenach.

Akcji | TPP | multiplayer | kooperacja

Okładka Anarchy Reigns (X360)

producent: PlatinumGames

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

8sty2013

X360 PS3

Anarchy Reigns to zwariowana sieciowa gra akcji TPP, w której gracze wcielają się w napakowanych twardzieli oraz wygimnastykowane seksbomby i walczą na arenach za pomocą potężnych broni. Za stworzenie produkcji odpowiada japońskie studio Platinum Games, znane z wielu widowiskowych gier (MadWorld, Bayonetta, Vanquish).

W Anarchy Reigns przenosimy się do postapokaliptycznego świata przyszłości, w którym toczy się nieustanna walka między różnymi frakcjami. Kampania solowa opowiada historię pościgu za niejakim Maximillianem Caxtonem, byłym szefem elitarnej jednostki Strike One. Co ciekawe, wydarzenia zostały pokazane z perspektywy dwóch postaci, a każdej z nich poświęcono osobny zestaw misji. Jack Cayman, najemnik znany z gry MadWorld, otrzymał zlecenie odnalezienia Caxtona od jego córki. Leonhardt „Leo” Victorion, żołnierz i uczeń Maksa, ma doprowadzić go przed sąd, aby wymierzyć sprawiedliwość za popełnione przestępstwa.

Rozgrywka w kampanii solowej przypomina połączenie takich gier jak Bayonetta, Final Fight, czy chociażby Dynasty Warriors. Gracz trafia na sporych rozmiarów mapę, gdzie włóczą się hordy przeciwników. Eliminowanie ich dostarcza punktów, które odblokowują kolejne misje główne i poboczne. Dodatkowo w świecie gry poukrywano parę znajdziek i sekretów. Poszczególne zadania łączą ze sobą krótkie, ale widowiskowe przerywniki filmowe. Sam system walki jest wyjątkowo zręcznościowy – oprócz podstawowych ciosów i sekwencji można wykorzystać tryb rozwścieczenia lub specjalne ataki za zdobytą w boju energię.

Esencją Anarchy Reigns jest granie w sieci i to tutaj gra rozwija skrzydła. Studio Platinum Games starało się przenieść precyzję i styl rozgrywki solowej do zabawy multiplayer. Autorzy przygotowali w sumie kilkanaście zróżnicowanych trybów, w których może zmierzyć się ze sobą od dwóch do szesnastu osób. Znalazło się tu miejsce dla pojedynków (Cage), walk drużynowych (Tag Team), chaotycznych bitew rozgrywających się na całej mapie (Battle Royal), a nawet namiastki meczu rugby (Death Ball).

Anarchy Reigns nie zachwyca grafiką, chociaż wielu osobom spodoba się sam kierunek stylistyczny. Gra jest zwariowana i przesadzona pod każdym względem – począwszy od tego jak wyglądają postacie, aż po konstrukcję poziomów. Ważnym atutem gry jest dynamiczna ścieżka muzyczna, złożona z utworów dobranych przez studio Platinum Games.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Anarchy Reigns

Klasyfikacja PEGI Anarchy Reigns

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Recenzja Anarchy Reigns - sieciowej gry akcji od twórców Bayonetty i Vanquish
Recenzja Anarchy Reigns - sieciowej gry akcji od twórców Bayonetty i Vanquish

Recenzja 15 stycznia 2013, 13:31

W tej prostolinijnej zabawie zaskoczyło mnie to, że nieprędko mi się znudziła. To prawda, że większość wyzwań jest podobna i zwykle polega na zlikwidowaniu pewnej liczby wrogów w określonym czasie. Platinum Games zdołało jednak zróżnicować misje, wprowadzając elementy strzelankowe, a nawet proste „wyścigi”. Producent nie wpadł przy tym w pułapkę eksploatowania wszystkiego, aby wtłoczyć do gry dodatkową zawartość. Zadań jest niewiele, ale są dobrze skrojone. Bawi także to, że każdy z etapów okazuje się w pewnym sensie zdynamizowany, co zresztą obowiązuje również w trybie multiplayer. Stały motyw stanowią bombardowania lotnicze oraz gigantyczne machiny przetaczające się przez mapy. Czasami pojawiają się też czarne dziury. Kiedy nad postapokaliptycznym krajobrazem zapada zmrok, zwykli wrogowie biorą nogi za pas, a na powierzchnię wyłażą groźniejsze bestie. Co zresztą stanowi świetną okazję, aby zdobyć więcej punktów.

X360
PS3