Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2011, 12:16

Anarchy Reigns – data premiery nowej gry twórców Bayonetty przesunięta o pół roku

Na nową grę twórców Bayonetty, czyli Anarchy Reigns, jeszcze trochę poczekamy. Firma Sega przesunęła jej premierę na połowę 2012 roku, aby dopracować produkcję i zwiększyć jej rozmach. Być może jest to związane także z tym, że deweloper zajmuje się grą Metal Gear Rising dla Konami.

Firma Sega poinformowała o przesunięciu daty premiery wieloosobowej gry akcji Anarchy Reigns, za którą odpowiada studio Platinum Games, czyli twórcy takich tytułów jak Bayonetta, czy Vanquish. Nowa produkcja zostanie wydana dopiero w lipcu 2012 roku, a więc zaliczy niemal półroczne opóźnienie. Twórcy poświęcą ten czas na dopracowanie swojego dzieła.

Anarchy Reigns miał trafić do sklepów w styczniu 2012 roku. Nowa data premiery gry to 6 lipca 2012 roku dla Europy (tytuł pojawi się 3 dni wcześniej na rynku amerykańskim). Nie zmieniają się platformy docelowe – w produkcję zagrają posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

Anarchy Reigns – data premiery nowej gry twórców Bayonetty przesunięta o pół roku - ilustracja #1

Zdecydowaliśmy się poświęcić grze trochę więcej czasu”, powiedział Gary Knight z firmy Sega. Przedstawiciel wydawcy wyjaśnił, że chodzi o zmianę skali Anarchy Reigns: „Powiedzmy tylko, że tradycyjne walki w stylu jeden na jednego lub dwóch na dwóch są już przeszłością”. Wnioskujemy więc, że w grze będziemy walczyć w liczniejszych grupach.

Być może opóźnienie Anarchy Reigns jest powiązane z tym, że studio Platinum Games zajmuje się innym projektem dla KonamiMetal Gear Rising: Revengeance. Producent mający na koncie tak wyraziste tytuły jak MadWorld, czy Bayonetta zasługuje na więcej czasu. Wspomniany Vanquish wydawał się zbyt krótki i niedopracowany. Miejmy nadzieję, że autorzy nie popełnią tego błędu ponownie.

  1. Anarchy Reigns – widowiskowe zwiastuny