Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2011, 12:02

autor: Sarge

10 milionów egzemplarzy The Elder Scrolls V: Skyrim w sklepach. Gra jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii Steama

W ciągu miesiąca od premiery gra The Elder Scrolls V: Skyrim trafiła do sklepów w liczbie 10 milionów egzemplarzy. Tytuł świetnie sprzedaje się nie tylko na konsolach, ale także na pecetach, bijąc nowe rekordy na Steamie.

Firma Zenimax Media ogłosiła, że gra The Elder Scrolls V: Skyrim trafiła do sklepów w liczbie 10 milionów egzemplarzy. Produkcja studia Bethesda Softworks radzi sobie świetnie nie tylko na konsolach, ale także na pecetach.

10 milionów egzemplarzy The Elder Scrolls V: Skyrim w sklepach. Gra jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii Steama - ilustracja #1

Osiągnięty wynik oczywiście nie oznacza, że tyle samo sztuk zostało rzeczywiście zakupionych przez graczy. Sporo z nich nadal zalega w sklepach i zapewne minie jeszcze trochę czasu, nim zapasy wyczerpią się. Konkretnych liczb nie podano, ale jak twierdzi wydawca, sprzedaż samych pudełkowych wersji przyniosła ok. 650 milionów dolarów przychodu.

Dla przypomnienia, The Elder Scrolls V: Skyrim w 48 godzin po premierze rozszedł się w liczbie 3,5 milionów sztuk, z 7 milionów dostępnych wówczas w sklepach. Daje to orientacyjne pojęcie na temat aktualnej popularności najnowszego dzieła studia Bethesda Softworks. Podane statystyki dotyczą oczywiście wersji na wszystkie trzy platformy: PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Przy okazji pochwalono się bardzo dobrymi wynikami edycji pecetowej. W listopadzie na amerykańskim rynku The Elder Scrolls V: Skyrim zdecydowanie wyprzedził konkurencję, sprzedając się trzy razy lepiej od pozostałych produkcji na komputery osobiste. Nie wiadomo jak sytuacja wygląda w Europie, ale zapewne nie różni się znacząco od tej w Stanach Zjednoczonych.

10 milionów egzemplarzy The Elder Scrolls V: Skyrim w sklepach. Gra jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii Steama - ilustracja #2

Z kolei Jason Holtman z firmy Valve poinformował, że gra jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii Steama. Konkretnych liczb nie podano, ale osiągnięcie niewątpliwie robi wrażenie. Potwierdzają to zresztą wcześniejsze doniesienia na ten temat. Tuż po premierze mówiło się, że w popularnego przedstawiciela gatunku cRPG grało naraz ponad 274 tysiące graczy, wyprzedzając pod tym względem m.in. Call of Duty: Modern Warfare 3.

Gra The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutowała na rynku 11 listopada bieżącego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Tytuł został wydany w naszym kraju przez firmę Cenega po angielsku na konsolach i w pełnej polskiej wersji językowej na PC.