Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2011, 13:09

autor: Hed

Skyrim bije rekordy popularności. Gra przetestowana na pecetach

Skyrim cieszy się ogromną popularnością na pecetach. Produkcja studia Bethesda, która zadebiutowała w tym tygodniu, jest częściej wybierana przez użytkowników Steama od takiego hitu jak Call of Duty: Modern Warfare 3. Świetna gra RPG została też przetestowana przez serwis zajmujący się sprzętem.

Pecetowa wersja gry The Elder Scrolls V: Skyrim bije rekordy popularności na Steamie. Na tej platformie produkcja jest częściej uruchamiana od takich hitów jak Call of Duty: Modern Warfare 3 oraz Counter-Stike. Dzieło studia Bethesda Softworks zostało też przetestowane przez popularny serwis Tom’s Hardware, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, czy gra ruszy na naszym sprzęcie.

Świetny wynik Skyrim można sprawdzić bezpośrednio na stronie ze statystykami Steama. Wynika z nich, że w grę grało na raz ponad 274 tysięcy graczy, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Bethesda nie musi więc martwić się o sprzedaż swojej produkcji w tej wersji. Społeczność posiadaczy pecetów najwyraźniej przyjęła ją z otwartymi rękoma.

Skyrim bije rekordy popularności. Gra przetestowana na pecetach - ilustracja #1

Tom’s Hardware to serwis o sprzęcie, którego przedstawiać chyba nie trzeba. Redaktorzy wzięli na tapetę grę studia Bethesda. We wprowadzeniu do testu pada twierdzenie, że Skyrim nie wprowadza żadnych zaskakujących rozwiązań graficznych i pod wieloma względami przypomina Obliviona. Nie powinno to zniechęcać fanów, bo autorzy zajęli się dopracowaniem fabuły i rozgrywki.

Szczegóły testu znajdziecie na łamach wspomnianego serwisu. Jego autorzy porównują różne wersje ustawień graficznych dostępnych w grze i testują Skyrim na paru konfiguracjach sprzętowych. W konkluzji dowiadujemy się, że produkcja ma spore wymagania sprzętowe (większe od Obliviona), ale nieźle dostosowuje się do słabszych komputerów.

Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim odbyła się w tym tygodniu. Gra została wydana w wersji pecetowej i konsolowej (Xbox 360, PlayStation 3). Dystrybutor gry, Cenega Poland, przygotował polską wersję językową na komputerach. Osoby, które wolą grać w oryginalne również otrzymują taką opcję.

  1. Test Skyrim na Tom’s Hardware
  2. Skyrim w statystykach Steam