Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka MadWorld (Wii)
OkładkaMadWorld (Wii)

MadWorld Wii

MadWorld to brutalna gra akcji, stylem graficznym nawiązująca chociażby do komiksów z serii Sin City. Wcielamy się w postać osiłka Jacka, efektownie rozprawiając się z napotykanymi przeciwnikami.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MadWorld Premiera Wii

10marca2009

pudełko PL

3kwietnia2009

producent: PlatinumGames wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MadWorld to trójwymiarowa gra akcji, w której bierzemy udział w walkach ulicznych, pokonując przeciwników z wykorzystaniem wielu różnych narzędzi mordu. Pieczę na tym produktem sprawowały tak znane osobistości jak Shigenori Nishikawa (vide Resident Evil 4 i Time Crisis) czy Atsushi Inaba (Viewtiful Joe, Okami i God Hand).

Jednym z głównych elementów, odróżniających omawiany produkt od innych gier z tego gatunku, jest bardzo nietypowa oprawa wizualna. W wyraźny sposób nawiązuje ona do stylu graficznego, znanego chociażby z komiksów z serii Sin City. Kolorystyka jest więc czarno-biała, a jedyną dodatkową barwę stanowi czerwień, symbolizująca rozbryzgującą się krew.

Właściwa rozgrywka wyróżnia się między innymi za sprawną ogromnej brutalności toczonych starć. Mamy okazję wcielić się w postać osiłka o imieniu Jack, bezpardonowo rozprawiającego się w nieprzyjaciółmi. Bohater ten dysponuje bogatym zestawem ciosów - oprócz standardowych uderzeń pięścią oraz kopniaków są to między innymi różnego rodzaju chwyty. Złapanych przeciwników zazwyczaj ciska się w stronę pobliskich obiektów.

MadWorld cechuje się sporą interaktywnością otoczenia, co sprzyja wykonywaniu efektownych egzekucji. Wiele przedmiotów można również podnosić i rzucać w stronę niczego niespodziewających się wrogów. Mowa tu między innymi o koszach na śmieci czy wyrywanych z ziemi znakach drogowych. Jack wykorzystuje również taką broń, jak chociażby kij baseballowy czy łom. Na szczególną uwagę zasługuje ponadto piła łańcuchowa, którą na stałe można przymocować sobie do dłoni, celem sprawniejszej eliminacji oponentów.

Zabawa wzbogacana jest między innymi poprzez zastosowanie szeregu prostych mini-gier. Są to przede wszystkim zmagania czasowe, w których należy wyeliminować jak największą liczbę przeciwników. Nie zabrakło też jednak bardziej unikatowych form rozrywki, jak chociażby zabaw nawiązujących do baseballu. Rola gracza w tym przypadku polega na odbijaniu lecących w jego stronę osób i celowaniu w specjalną tarczę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

MadWorld cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MadWorld

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.