Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2010, 11:06

Vanquish – najnowsza gra twórcy Resident Evil

W maju 2008 roku deweloper Platinum Games ogłosił nawiązanie współpracy z Segą. Kontrakt miał obejmować stworzenie czterech gier. Dotychczas, światło dzienne ujrzały trzy z planowanych produkcji. Wczoraj późnym wieczorem, serwis GameTrailers zaprezentował pierwszy zwiastun ostatniej gry Platinum Games opracowywanej w kolaboracji z Segą.

W maju 2008 roku deweloper Platinum Games ogłosił nawiązanie współpracy z Segą. Kontrakt miał obejmować stworzenie czterech gier. Dotychczas, światło dzienne ujrzały trzy z planowanych produkcji: MadWorld (Nintendo Wii), Infinite Space (NDS) oraz świeża Bayonetta (Xbox 360, PS3). Wczoraj późnym wieczorem, serwis GameTrailers zaprezentował pierwszy zwiastun ostatniej gry Platinum Games opracowywanej w kolaboracji z Segą.

Dowiadujemy się z niego, że gra nosi tytuł Vanquish i jest futurystyczną strzelaniną. W roli bohatera występuje opancerzony od stóp do głów żołnierz, przypominający nieco Master Chiefa z serii Halo. Akcja gry osadzona zostanie w Stanach Zjednoczonych nieokreślonej przyszłości, najechanych przez – cóżby innego – nieznane siły z kosmosu. Poza tym, konkretów jest niewiele – film to wyłącznie animacja, bez fragmentów gameplay’a. Na chwilę obecną nieznane są również platformy docelowe.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia Platinum Games gracze mogą być w miarę spokojni o ostateczny efekt prac. W grze macza palce m.in. Shinji Mikami, znany z kapitalnych konsolowych serii, jak Resident Evil czy Dino Crisis. Ponadto, wszystkie gry Platinum Games były zdecydowanie produktami z górnej półki.

Vanquish – najnowsza gra twórcy Resident Evil - ilustracja #1
gry