Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Infinite Space (NDS)

Infinite Space NDS

Gra stanowiąca połączenie RPG-a, strategii i symulatora. Wcielamy się w postać pilota statku kosmicznego, zajmując się eksploracją galaktyki i wykonując zlecane przez NPC-ów zadania.

Symulacje | science fiction | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Infinite Space (NDS)

producent: PlatinumGames

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

11czerwca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infinite Space to produkt łączący w sobie cechy RPG-a, złożonej strategii oraz symulatora kosmicznego. Gra jest wspólnym dziełem firm PlatinumGames i Nude Maker, a pieczę nad projektem sprawował Hifumi Kouno. Mężczyzna ten wcześniej pracował już przy kilku innych wymagających produkcjach, takich jak chociażby Steel Battalion.

Akcja Infinite Space rozgrywa się w odległej przyszłości, nawiązując do tematyki podboju galaktyki. Gracz może wcielić się w postać kapitana statku kosmicznego, przemierzając przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu przygód i cennych skarbów. Duży nacisk położono na konieczność wykonywania zadań. Są to zarówno główne questy jak i drobne zlecenia otrzymywane od dwustu postaci niezależnych.

Do dyspozycji gracza oodano około 150 statków kosmicznych. W przeciwieństwie do innych gier z tego gatunku, w których dowodzi się zazwyczaj niewielkimi jednostkami, w Infinite Space zdecydowanie przeważają większe krążowniki. Oznacza to przede wszystkim konieczność zatrudnienia załogi, której następnie wydaje się stosowne do danej sytuacji polecenia. Warto też dodać, iż w dalszej fazie rozgrywki pojawia się opcja kupowania innych statków kosmicznych. W zależności od własnych upodobań, wszystkimi dostępnymi jednostkami steruje się osobiście lub przekazuje dowództwo sztucznej inteligencji.

Producent bardzo duży nacisk położył na możliwość dokonywania zmian w posiadanych statkach kosmicznych, bazując na około dwustu gotowych schematach. Umożliwia to między innymi rozwijanie możliwości jednostki pod kątem wytrzymałości, zwinności czy siły rażenia. Gracz może także malować swój statek lub wzbogacać go różnorakimi naklejkami i innymi tego typu ozdobami. W każdym przypadku należy się jednak liczyć z funduszami oraz limitowanymi zasobami surowców.

Właściwa akcja zazwyczaj ukazywana jest na górnym ekranie konsoli i w pełnym trójwymiarze. Powoduje to, iż gracz ma okazję do obejrzenia swoich statków pod dowolnym kątem, a także dysponuje pełną swobodą w kwestii eksploracji kosmosu. Dolny ekran służy natomiast wyświetlaniu informacji uzyskiwanych od członków załogi lub podawanych przez urządzenia pokładowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Infinite Space

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Twórcy Bayonetty i Vanquish pracują nad „sieciowym mordobiciem”
Twórcy Bayonetty i Vanquish pracują nad „sieciowym mordobiciem”

wiadomość26 stycznia 2011

Japońskie media donoszą, że studio Platinum Games, znane ze zwariowanych i brutalnych gier (Bayonetta, Vanquish), zaprezentowało swój nowy projekt, w którym pojawi się główny bohater MadWorld. Pomysł nazywa się Max Anarchy i podobno będzie pierwszą produkcją dewelopera stawiającą na walkę sieciową.

Vanquish – najnowsza gra twórcy Resident Evil
Vanquish – najnowsza gra twórcy Resident Evil

wiadomość29 stycznia 2010

W maju 2008 roku deweloper Platinum Games ogłosił nawiązanie współpracy z Segą. Kontrakt miał obejmować stworzenie czterech gier. Dotychczas, światło dzienne ujrzały trzy z planowanych produkcji. Wczoraj późnym wieczorem, serwis GameTrailers zaprezentował pierwszy zwiastun ostatniej gry Platinum Games opracowywanej w kolaboracji z Segą.