Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka MechAssault: Phantom War (NDS)

MechAssault: Phantom War NDS

MechAssault: Phantom War to strzelanina, w której możemy zasiąść za sterami mechów – wielkich, kroczących maszyn bojowych. Za grę odpowiedzialne jest studio Backbone Entertainment, które dało się wcześniej poznać z dobrej strony m.in. dzięki konwersji Age of Empires.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka MechAssault: Phantom War (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

12września2006

MechAssault: Phantom War to strzelanina, w której możemy zasiąść za sterami mechów – wielkich, kroczących maszyn bojowych. Chociaż seria MechAssault jest doskonale znana posiadaczom Xboxów i PC-ów, edycja na DS-a przynosi ze sobą całkowicie nową fabułę i stara się wykorzystywać wszystkie zalety handhelda Nintendo. Za Phantom War odpowiedzialne jest studio Backbone Entertainment, które dało się wcześniej poznać z dobrej strony m.in. dzięki konwersji Age of Empires na NDS.

W MechAssault: Phantom War akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, czyli kamera „zawieszona” jest za mechem. Do wyboru mamy 18 różnych rodzajów maszyn, włączając w to także czołgi i wieżyczki obronne. Na przejście czeka duża kampania dla pojedynczego gracza, podzielona na 24 różnorodne misje, pomiędzy którymi możemy obejrzeć filmy przedstawiające fabułę. Nie zabrakło także trybu wieloosobowego, gdzie może zmierzyć się ze sobą naraz maksymalnie czterech graczy na ośmiu przeznaczonych do walki mapach.

Mechy różnią się od siebie, więc na początku trzeba poznać ich słabe i mocne strony. Każda maszyna charakteryzuje się inną prędkością, pancerzem, a także dostępnością broni (które notabene można ulepszać podczas misji, zbierając różnego rodzaju „dopałki”).

Górny ekranik DS-a pokazuje nam akcję i sterowaną przez nas maszynę, podczas gdy dolny służy głównie do podglądania ekwipunku. Przy pomocy stylusa możemy tu zmienić broń czy rozwiązać od czasu do czasu jedną z mini-gierek, włączających się podczas hackowania wybranych urządzeń. Sterowanie jest proste i intuicyjne, a różne warianty ułożenia klawiszy powodują, że każdy może znaleźć najbardziej odpowiadający mu model kierowania mechem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI MechAssault: Phantom War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Powstanie MechAssault 3?
Powstanie MechAssault 3?

wiadomość18 lutego 2012

Mamy dobre wieści dla fanów serii MechAssault. Wiele wskazuje na to, że nowym projektem odpowiedzialnego za nią zespołu Day 1 Studios będzie część trzecia tego cyklu.

MechAssault dla posiadaczy DualScreen - zapowiedziano Phantom War

wiadomość19 lutego 2006

Przedstawiciele firmy Majesco poinformowali, iż developerzy Backbone Entertainment pracują nad grą MechAssault: Phantom War, pierwszą częścią popularnej serii przeznaczoną dla konsoli Nintendo, DualScreen. Jej premierę przewidziano pod koniec tego roku.