Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2012, 17:50

autor: Adrian Werner

Powstanie MechAssault 3?

Mamy dobre wieści dla fanów serii MechAssault. Wiele wskazuje na to, że nowym projektem odpowiedzialnego za nią zespołu Day 1 Studios będzie część trzecia tego cyklu.

Powstanie MechAssault 3? - ilustracja #1

Miłośnicy serii MechAssault nie byli ostatnio rozpieszczani. Ostatnią odsłoną cyklu było wydane w 2006 roku MechAssault: Phantom War. Co gorsza, była to gra przeznaczona na konsolę przenośną Nintendo DS, wiec nie mogła w pełni sprostać wymaganiom fanów poprzednich dwóch części. Na szczęście wiele wskazuje na to, że już wkrótce zapowiedziany zostanie MechAssault 3. Wszystko za sprawą krótkiego materiału video, który zespół Day 1 Studios opublikował na swoim kanale Youtube:

Filmik nie mówi za wiele, widać na nim jednak zmechanizowaną nogę dużych rozmiarów robota bojowego. Do tego pojawia się informacja, że będzie to powrót do korzeni dla Day 1 Studios. Zespół ten zadebiutował właśnie dwoma pierwszymi odsłonami MechAssault na konsolę Xbox. Możemy wiec spodziewać się albo kolejnej części tego cyklu, albo w najgorszym wypadku jego duchowego spadkobiercy. Na razie nie znamy platform docelowych, ani planowanej daty premiery. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy szybko wypuszczą dodatkowe informacje na temat tego projektu.

Warto dodać, że ostatnie kilka miesięcy było wyjątkowo udanych dla miłośników gier osadzonych w świecie stworzony na potrzeby stołowej gry bitewnej Battletech. Wpierw zapowiedziano MechWarrior Online, czyli symulator bojowy utrzymany w konwencji MMO autorstwa studia Piranha Games. Projekt powstaje w oparciu o silnik CryEngine 3 i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Ten sam system biznesowy legnie u podstaw ujawnionego niedawno MechWarrior Tactics. Niewiele wiemy na temat tej produkcji, choć jej tytuł sugeruje, że w będziemy mieli do czynienia z grą strategiczną.

Powstanie MechAssault 3? - ilustracja #2 Warto dodać, że Battletech to nie jedyny świat stworzony przez firmę FASA, który już wkrótce powróci na ekrany komputerów. W produkcji znajduje się również przeglądarkowe RPG Shadowrun Online. Będzie to taktyczna gra RPG z rozbudowanym turowym systemem walki.